Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozsiewacz KOS - jaki olej do skrzyni przekładniowej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 waldi 1979

waldi 1979

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 14:02

Wtam .Mam właśnie takie pytanie.Jaki olej nalać do przekładni na osi?Wyremontowałem całą oś w kosie i nie ma na niej żadnych uszczelniaczy.Normalnie nalałbym hipolu,ale nie wiem czy po osi nie będzie wyrzucać.POZDRAWIAM.
  • 0

#2 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 18:42

ja przy swoim włożyłem smaru i jest kilka lat ok
  • 0

#3 simson54

simson54

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:23

zrób tak jak kolega wyżej ja też tak mam w swoim i bd wszystko okej ;)

  • 0

#4 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:44

natomiast ja w swoim mam nalane starego oleju silnikowego który był spuszczony z ursusa i też wszystko jest dobrze,przecież tam nie ma wielkich obrotów ani przeciążeń-pozdrawiam
  • 0

#5 waldi 1979

waldi 1979

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:45

Tak więc zrobię,jak radzicie.Nabiję w jakąś butelkę po ludwiku smaru i wtłoczę przez otwór wlewowy.Mam już skręcony ten most i uszczelniony czerwonym silikonem,nie będę go już rozkręcał.Na kołach zębatych się rozprowadzi sam.Dzięki.POZDRAWIAM.

Henryku,zgadzam się z Tobą,nie ma dużych obrotów,ale w zwolnicy jest ta sama zasada działania i są simeringi i jednak potrafi hipol wyrzucić,szczególnie jak nie ma otworków w śrubach wlewowych.
  • 0

#6 Rico

Rico

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:03

najlepiej wymieszaj olej ze smarem skoro masz wlać przez otwór,
  • 0

#7 waldi 1979

waldi 1979

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 09:35

Witam.Mam jeszcze takie pytanie odnośnie kosa.Otóż zabrałem do remontu samą oś,bez kół.Koła zostały tam gdzie obrabiam ziemię.Koledzy.jak cała oś leży na pieńkach,tak jak powinna być zamontowana,to w którą stronę kręcąc piastą zapadki powinny przepuszczać,a w którą się zazębiać?Mój błąd nie oznaczyłem piast,złożyłem i nie wiem czy nie odwrotnie.Jakbym wziął koła to nie było by sprawy,pociągnął oś do przodu i bym wiedział.A tak się zastanawiam.POZDRAWIAM.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych