Skocz do zawartości


Zdjęcie

Renault 103.54 ślizga się sprzęgło na 2 półbiegach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 krzysw5

krzysw5

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 październik 2014 - 10:13

Witam wszystkich.
Od roku czasu posiadam ciągnik Renault 103.54 TX z rewersem elektrohydraulicznym.
Ostatnio postanowiłem wymienić olej w skrzyni, moście oraz zwolnicach. Po tym zabiegu okazuje się, że ciągnik ślizga się pod obciążeniem na półbiegu najwolniejszym oraz najszybszym, na środkowym jest ok - można go zadusić a sprzęgło się nie zaślizga. Słyszałem że są tam dwa sprzęgła i najprawdopodobniej jedno z nich jest już słabe, tylko dlaczego stało się tak dopiero po wymianie filtrów i oleju? zastosowałem olej Fuchs Utto MP - przy zalewaniu wydawał mi sie bardzo rzadki, może dlatego ten problem się objawił.
Jak już tak piszę to wspomnę, że podczas jazdy do przodu słychać jakby "derczenie" pod podłogą z prawej strony tak jakby głośna praca rewersu szczególnie na wolnych obrotach, jadąc do tyłu zauważyłem że ten objaw nie występuje. Ale z tym jeździłem od początku i wszystko było ok. Najgorsze jest to ślizganie się sprzęgła.
Czy to oznacza rozbiórkę skrzyni? Jakie to mniej więcej koszty? Czy może zalać inny olej, gęstszy ale jaki?
Dziękuję za wszelkie wskazówki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych