Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rasy bydła typu mięsnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 admin

admin

    Bywalec

  • Administrator
  • 127 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 12:10

Pytania, opinie, doradztwo. Jakie hodujecie i dlaczego.
  • 0

#2 KamilForterra11441

KamilForterra11441

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 20:16

Ja mam 11 byków , 2 krowy i 5 jałówek , a hoduje bo naprawde się opłaca
  • 0

#3 krzysiek

krzysiek

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 251 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 20:22

ja też oprucz krów mlecznyh hoduje byki mam 14 takih po jakie 400-500 kg ale one niesą miesne tylko hf i też uważam że się opłaca
  • 0

#4 bamber21

bamber21

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 21:06

ja mam 6 krów ok 15 byków i 7 jałówek miesnych ale nie z papierami takie same wyszłe ;d byczki jeszcze kupuj małe czasmi i do puszczem do krowy samodojenie to sie opłaca bydło dosyc dobrze stoj i sie nie wacha jak swine ale sie opłaca a mam pytanie ile tak czymiecie byki i jako wage majo???
  • 0

#5 krzysiek

krzysiek

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 251 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 21:29

tak od 18 do 24 miesięcy i mają po 680 do 750kg
  • 0

#6 slawcik

slawcik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 22:41

ja hoduje różne.najczęściej mieszańce.ale najlepiej wychodzi się na limuze.dajo dużo mięsa i poubojowo wychodzą dobrze.nawet 0.80 groszy do kilograma więcej niż w sprzedaży na wagie.
  • 0

#7 bamber21

bamber21

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 20:27

no to podobnie jak unie tez majo tako wage i wiecej:P mi najlepiej wychodzo simentale a jakiego mieliscie najwiekszego byka kiedys (waga) co ???
  • 0

#8 rojeś5211

rojeś5211

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 20:35

ja mam 15 byków 2 jałówki i krowę wiec jestem bardziej nastawiony na byki . trohe mięsnyh jest ale hf tez mam . naprawde bydło sie opłaca . ja zawsze jak jakąś sztuke sprzedam to na jej miejsce kupuje takie tygodniowe cielaki i na tym jest obrut . u mnie waga jest różna ale średnio byki odstawiam po 700 kg ale 600 z drobnymi i 800 też są
  • 0

#9 darkness87

darkness87

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 21:19

Witam :) Pytanko było o rasy wiec proszę kilka :D
Salers
Blonde d'Aquitaine
BBB
Piemontese
Charolaise
Galloway
Limousine
Hereford
Highland
Simentaler
Angus
Na razie posiadam mieszańca Piemontese, Limousine i Angusa czarnego :) zobaczymy co z tego wyrośnie :)
  • 0

#10 Jasiek21

Jasiek21

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 03 grudzień 2010 - 19:57

Witam. Z tym opłacaniem to jet różnie zależy jak się trafi na cenę. Czasami można dobrze zarobić, a czasami tylko aby koszty się pokryły. Hoduję buhaje od kilku lat kiedyś jeszcze były krowy mleczne ale teraz już została sama produkcja opasowa, ale nikt nie zgadnie jaka będzie cena za te 18 miesięcy.
  • 0

#11 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 19:02

Jasiek21 masz absolutną rację, cena zmienia się i nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet ze świniami przy znacznie krótszym cyklu produkcyjnym nie masz pewności że jak będziesz sprzedawał to cena będzie taka sama lub zbliżona do tej jaką dostajesz przy wstawieniu prosiąt. Nawte hodowcy brojlerów gdzie trwa to raptem miesiąc też mają ten sam problem.

Z tego co widzę po znajomych to hodowla opasów ma to do siebie, że jak ktoś hoduje byki to ciągle od wielu lat. Po prostu potrzeba jest trochę infrastruktury i dużej masy paszy zielonej, której się nie kupuje tylko trzeba ją uprawiać.

  • 0

#12 Jasiek21

Jasiek21

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 19:42

Zgadza się rox masz całkowitą racje gdyby przyszło kupować zieloną pasze to opłacalność była by żadna.
  • 0

#13 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 11:30

Prawda jest taka, że robi się dobra cena na żywiec wieprzowy i wszyscy wstawiają choćby po kilka sztuk do chlewa. Bo w każdym gospodarstwie nawet takim małym jest wygródka dla świń. Jak już świnie utuczą po tych kilku miesiacach cena robi się niska i znowu płacz. Z opasami tak się nie da, jak nie masz doświadczenia, maszyn zielonki itp to nic nie zrobisz. Poza tym na efekty trzeba czekać. Zresztą nawet jak ktoś kończy z hodowlą byków to odnowienie tej produkcji nie jest już takie łatwe.
  • 0

#14 bożena45

bożena45

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 14:09

Ja zawsze jakies 2-4 byczki mam. Rosną do 600-750 kg, zawsze jakoś dobrze na tym wychodzimy, nie ma co narzekać. Uważam, że jest to lepsze niż świnie, które ciągle albo chorują albo tanieją na łeb na szyję.
  • 0

#15 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2010 - 16:43

Witam mam takie pytanie. Rodzice mojego chłopaka mają ok 10 ha , które przepiszą mu w najbliższym czasie gdyż otrzymał te dotacje unijne. Chłopak chce z tego zrezygnować, uważa ze sam sobie nie poradzi. Jest młody i dopiero by zaczął prace na roli w co najlepiej inwestować ?? do jet pory uprawiali warzywa (kapustę, marchew, buraki, pietruszkę, ziemniaki) czy ma przy tym pozostać czy może przekształcić gosp. w produkcje zwierzęcą. Co jest bardziej opłacalne przy takiej ilości ziemi ?? Pozdrawiam
  • 0

#16 slawcik

slawcik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 08:57

Z 10 ha to dużo zwierząt nie wyprodukujesz,to i wynik finansowy nie będzie wysoki.Przy warzywach jest dużo odpadów to możesz mieć kilka opasów.tak zęby nic się nie zmarnowało .
  • 0

#17 Jasiek21

Jasiek21

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:02

Jak jego rodzice uprawiali warzywa to już mają swoje znajomości i wiedzą gdzie mogą sprzedać te wszystkie produkty. Ja na miejscu twojego chłopaka zostałbym przy uprawie warzyw. Wiadomo to jest bardzo pracochłonne bo do marca do listopada siedzi się już na polu. Wybór pozostawiam już wam.
  • 0

#18 Guest_piotr840117_*

Guest_piotr840117_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2011 - 20:22

Pytania, opinie, doradztwo. Jakie hodujecie i dlaczego.



  • 0

#19 Guest_adam22_*

Guest_adam22_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2011 - 14:35

cześć mam pytanko gdzie mozna kupić byczki mięsne dwudniowe
  • 0

#20 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2011 - 20:08

adam 22 poszukaj u hodowców krów mlecznych oni najczęściej sprzedają byczki kilkudniowe tylko nie wiem czy będą to rasy mięsne ale poszukać warto.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych