Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRZYSTAWKA Z POMPĄ DO TURA NA ZETORZE 7211


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcineski81

marcineski81

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:31

Witam mam problem kupiłem nową przystawke taka jak do cyklopa z nową pompą hylmet o wydajnośći 40l /min zamontowałem cały zestaw pod wom do zetora 7211 na ktorym zamontowany jest tur rozdzielacz na turze ma przepływ ok 60l wszystko jest dobrze podłączone ale jak włacze wom to po chwili wysadza mi oring na pompie co moze byc
  • 0

#2 Stiven1983

Stiven1983

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:42

Może zatkany gdzieś przewód.

Musisz sprawdzić po kolei od pompy zaczynając poszczególne składniki całego zstawu.
  • 0

#3 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:47

Raczej zakładam że pompa powinna mieć przeciwne obroty. Wywala zimering kanałem który doprowadza olej do łożysk czy tulejek i jest od strony ssącej. Gdy pompa pracuje w drugą stronę ciśnie nim ciśnienie i temu wyciska uszczelniacz. Podłącz zasilanie i wylot odwrotnie i włącz wom przez wsteczny. Pewnie będzie chodzić tyle że wolno. To będzie znaczyło że jest jak wspomniałem.
Niektóre pompy można przekręcić na inne obrotu obracając jej bebechy.
A i możliwe że jest coś zatkane.
  • 0

#4 marcineski81

marcineski81

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:50

Przewody sprawdzane wszystko jest czyste mozliwe ze nowa pompa z bublem fabrycznym myslałem tez o zaworze ale to zawór przeciążeniowy niema nic wspólnego z tym co sie dzieje gdzies jakby molo swobodny przebieg oleju zeby na wolnych obrotach wysadzało ten oring
  • 0

#5 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:01

napisz co ci wysadza oring w pompie a może simering i po wałku wycieka olej na zewnątrz bo to całkiem inna przyczyna będzie
  • 0

#6 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:09

Podaj oznaczenie pompy i napisz w jakim kierunku kręci się w przystawce. Może uda się określić czy ma dobre obroty.
  • 0

#7 Stiven1983

Stiven1983

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:02

Jeżeli to pompa zębata to kierunek obrotów nie powinien mieć znaczenia..
  • 0

#8 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:03

Są takie co maja lewe i prawe obroty a są i takie co mają jednokierunkową pracę
  • 0

#9 massay1

massay1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:22

No właśnie. A dokładnie chodzi o kanały smarujące łożyskowanie. I często wyciskanie uszczelnień jest oznaką złego kierunku obrotów . Bo nadmierne ciśnienie powinno pompę rozerwać a nie wyciskać uszczelniacze. Wyjątkiem są pompy zużyte, wyrobione na łożyskowaniu. Ale ta akurat jest nowa.
  • 0

#10 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:27

kierunek obrotów przy takiej pompie jak kolega marcin podaje ma znaczenie bo jeśli jest nieprawidłowy to zaraz wypchnie simering na osi pompy ,w niektórych pompach można zmienić kierunek obrotów obracając pokrywkę na pompie o 180 stopni
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych