Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z zetorem 7245


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rolnik133

rolnik133

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 11 maj 2013 - 20:57

Witam! Mam zetora 7245 i podczas pracy przez chwile wygoni płyn z chłodnicy i jak doleje płynu to znów chodzi tak przez kilka dni i jest wszystko dobrze. Wymieniłem termostat i uszczelki pod głowicą i dalej jest ten sam problem. Czy ktoś z was może wiedzieć jaka jest przyczyna? Prosze o pomoc ;)
  • 0

#2 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 11 maj 2013 - 21:14

Wyczyść chłodnicę. Nie znam Zetora, ale sprawdź, czy chłodnica jest odpowiednio uszczelniona z maską. Może być tak, że ciepłe powietrze z chłodnicy jest zasysane przez wentylator. Pozdrawiam!
  • 0

#3 grzesiek12031980

grzesiek12031980

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 12 maj 2013 - 07:48

Posiadam zetora7211 od 1985 roku i od nowosci nigdy nie wlewalem plynu wiecej jak tylko kilka mlilimetrow ponad plytki w chlodnicy poniewaz zawsze nadmiar wyrzuci rurka na zewnatrz.Zetor tak juz ma i nie stanowi to problemu.Z konsultacji z innymi uzytkownikami wiem ze kazdy ma tak samo.Osobiscie na ta rurke przy korku nalozylem gumowy wezyk i nadmiar plynu zostaje wyrzucany do butelki ktora jest na koncu wezyka.Jest to swoisty zbiornik wyrownawczy.
  • 0

#4 john 7800

john 7800

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 23:10

chłodnice przemyj korek sprawdź i paski naciągnij:)
  • 0

#5 Sklep AD-AL

Sklep AD-AL

    Nowy

  • Zbanowany
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:33

Przyczyn może być kilka:
1. Zanieczyszczona chłodnica od zewnątrz - wymontuj i przemyj dokładnie chłodnicę od strony wentylatora,
2. Chłodnica może być zakamieniona - użyj sody kaustycznej do odkamienienia,
3. Może być mikropęknięcie na głowicy, co również może powodować wyrzucanie płynu chłodniczego,
4. Może być mikropęknięcie na tulei silnika.
Póki co, tyle nam przychodzi do głowy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych