Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o hodowli drobiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13771 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 07:53

Panowie i Panie jak w temacie kto z was hoduje gęsi garbonose, [nie kubańskie].Mam kilka pytań,mam parę takich gęsi,samiec siwy a gęś biala. Ile taka gęś zniesie jaj zanim zacznie siedzieć.Czy jest możliwe że samiec czasem siedzi w gnieżdzie. Jeśli ktoś ubijal to do jakiej wagi dorastają,bo za duże to one nie urosly,trochę są większe od kaczek staropolskich.Czekam na odzew pozdrawiam
  • 0

#2 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:23

No i sprawa się wyjaśnila ,potrzebny mi samiec mam dwie panie.
  • 0

#3 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 03 maj 2013 - 18:42

Witam mam pewien problem z moim gąsiorem garbonosym kupilem go 2 tygodnie temu a on rano i wieczorem nawoluje swoje stare stado i chodzi przez cale podwórko wte i wewte szlak mnie trafia bo te jego krzyki są glośne i denerwujące i tu moje pytanie dlugo to może trwać zanim przyzwyczai się do nowego podwórka i nowych samic? są to [gęsi garbonose siwe ]pozdrawiam
  • 0

#4 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 03 maj 2013 - 21:26

A moze on tak ma ze chodzi i drze dzioba :)
ja mam takie kaczki kolorowe(nie wiem jak fachowo sie nazywaja) i maja tak ze jak jedna zacznie sie drzec nak nak nak nakkkk to potem pozostale az sie po calej wsi niesie:) wiec moze tu jest podobnie chodz niewykluczone ze teskni za stadem tak jak pisales wiec moze sie drzec dopuki sie do twoich samnic nie przyzwyczaji
pozatym jak on tak nawoluje to samice mu odpowiadaja?
noi czy on cos chodzi z tymi samicami? czy nie zwraca na nie uwagi? i czy cos je?
ja kiedys wziolem od tesciow kaczke chodzila taka nie do zycia a jak ja odwiozlem to po dwuch dniach byla jak nowo narodzona:)
Pozdrawiam
  • 0

#5 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 04 maj 2013 - 19:16

W pewnej kwesti masz rację te moje samice go nie obchodzą chodzi z kaczkami.Poczekam zobaczę co dalej? szkoda by mi bylo pasztet z niego zrobić;-[ pozdrawiam
  • 0

#6 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 04 maj 2013 - 20:19

Moze za mlody i jeszcze nierozumie po co go sprowadziles:) ale natury nie oszuka Pozdrawiam
  • 0

#7 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 04 maj 2013 - 20:47

Mam taką nadzieje że podola zadaniu i przyzwyczai się do nowego otoczenia . pozdrawiam
  • 0

#8 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 10 maj 2013 - 20:43

No i co tam Robercie z tym tasiorem?:)
Pozdrawiam
  • 0

#9 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 10 maj 2013 - 21:22

Witaj samiec już tak nie krzyczy i przestal robić te wycieczki ale zainteresowania samicami jakoś nie widać tak czy inaczej zostanie jak nie będzie się nimi interesowal to go z nimi zamknę osobno od innego drobiu.pozdrawiam
  • 0

#10 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 11 maj 2013 - 20:36

Mi sie wydaje ze z czasem sie przyzwyczai i wszystko sie unormuje:)
Pozdrawiam
  • 0

#11 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 11 maj 2013 - 21:04

Tak i ja myślę idzie to wszystko w dobrym kierunku tylko żeby się pospieszyl i mial male jeszcze w tym roku gęsi jeszcze się niosą ale jajka puste.pozdrawiam
  • 0

#12 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 11 maj 2013 - 21:27

Ja tam sie na gesiach nie znam ale ciotka zawsze chowala kaczki i twierdzila za najlepszy kaczor na tatusia:) to jak ma co najmiej 2 lata bo z mlodzikami to roznie bywa ale nie wiem czy to prawda
Pozadrawiam
  • 0

#13 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 11 maj 2013 - 21:39

I ja nie za bardzo się nie znam bo drób hoduję od zeszlego roku ale się uczę i nie zrezygnuję z tego najwyżej poczekam do przyszlego roku może twoja ciocia miala rację
  • 0

#14 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 12 maj 2013 - 11:02

Ja sie stosuje do tego co ciotka mowila i co roku zostawiam sobie jednego mlodego kaczora tak zeby na wiosne byly dwa stary i mlody potem w lecie 2letni idzie do gara:) a mlody zostaje do kolejnego roku i tak juz ciagne to prawie 10lat bynajmniej jakies 90% jaj sie wykluwa
Jedna kaczka jak sie zasiedziala to dwa mioty miala:) bo po pierwszym wylegu kaczki byly jej zabrane a ona dalej siedziala wiec dostala kolejne jajka ktore tez wysiedziala byly puzno ale tez sie wychowaly:)
Pozdrawiam
  • 0

#15 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 12 maj 2013 - 21:14

A jaką rasę kolega hoduję tych kaczek? może nie temat o nich ale chętnie uslyszę odpowiedz ja mam staropolskie i niosą się od dawna ale żadna nie chcę siedzieć.bieguska też nie chce siedzieć myślalem żeby kupić francuską[piżmową] na kwokę, mam też mulardy kupne na mięsko ale to już inna historia,pozdrawiam
  • 0

#16 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 14 maj 2013 - 12:20

Robercie jak fachowo sie nazywaja to nie wiem bo mi chodzi glownie tylko o to zeby kawal kaczki wsadzic do gara:) kiedys mialem same zwykle czarnobiale ale kiedys kupilem na gieldzie parke bialych lekko siwawych i je rozmnozylem jak sie okazalo byly wieksze od zwyklych kaczek (zwlaszcza kaczory) wiec mam je juz jakies 5 lat mialem jeszcze parke takich kolorowych(to chyba staropolskie) bo zona sie uparla ze do ozdoby ale kaczka po 2 latach zdechla(w domu zaloba chyba tydzien:)) i teraz zostal sam kaczor ot i to cala moja historia o kaczkach:)
Pozdrawiam
  • 0

#17 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 15 maj 2013 - 21:33

Witam ja na początku chcialem mieć kaczki dla ozdoby a raczej żeby sobie po prostu chodzily po pod wórku ale rosól to i ja lubię więc teraz trzymam mulardy na rosól i kaczki staropolskie i biegusy dla ozdoby.zauważylem dziś że dwie kaczki siedzą na jajkach ciekawe czy coś z tego będzie.co do gąsiora to trzeba będzie go zamknąć jednak z samymi gęsiami inaczej nic z moich planów.pozdrawiam
  • 0

#18 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 16 maj 2013 - 10:42

Moze jak beda razem to predzej sie z nimi zaklimatyzuje
u mnie narazie jedna kaczka siedzi (jakies 2 tyg) i tez ciekaw jestem czy cos wysiedzi a jak tak to ciekaw jestem ile bo powoli mi sie rosoly koncza:)
Ogladalem mulardy na internecie o ktorych pisales i smiem twierdzic ze chyba takie kaczki posiedam:) bynajmniej na zdjeciach b.podobne
Pozdrawiam
  • 0

#19 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 16 maj 2013 - 20:59

Witam jeśli te twoje kaczki są podobne to mulardów to są to kaczki pekińskie a mulardy to krzyżówka pekina i kaczki francuskiej.dużo ich masz tych kaczek i co im dajesz do jedzenia ja mam na razie 19 pozdrawiam
  • 0

#20 Tofik

Tofik

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 4132 postów

Napisano 16 maj 2013 - 21:14

Witam ja obserwuje dzioby kaczek i stad moje stwierdzenie ale jak wczesniej pisalem to fachowo sie na tym nie znam:)
Obecnie mam 16 sztuk 2 kaczory i 14 kaczek (jedna siedzi:))
jezeli chodzi o diete to dostaja ziemniaki z pasza (wlasna produkcja) pszenice i troche zieleniny salete liscie z kalafiorow czasami przerosniete ogorki:) a w zimie liscie pekinki i to chyba cala dieta

a ty Robercie co tam serwujesz?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych