Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 15 Głosów - 4.53 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porozmawiajmy o hodowli drobiu
Autor Wiadomość
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Liczba postów: 3,942
RE: Porozmawiajmy o hodowli drobiu
Szczerze to nie zauważyłem tego u biegusów;[ale to są ''dziwne'' kaczki;] więc może i wody im się tak nie chcę?u mnie to one trochę na uboczu się trzymają? przynajmniej stara samica,a i przyglądałem się tym dwóm klonom i nawet raz wydawało mi się że już wypatrzyłem starego a tu nic z tego te skubańce są takie same;[
07-02-2014 22:24:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
tofikarius Online
V.I.P
*

Liczba postów: 3,197
hehe ale masz dylemata z tymi kaczoramiSmile a co do biegusów to takie moje odczucie ale może przez to że są osobno i jest ich 4szt no a siwych coś kolo 20szt tak więc spora różnica ale pojemnik biegusów jest mniejszy
07-02-2014 22:31:44
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

No mam dylemat? bo jak zostawię na jaja parkę? a się pomylę,i zostawię matkę z synem to trochę mi to nie w smak;[ a tak stara para jest nie spokrewniona?bo i kolor mają inny? a co do wody i biegusów to ja jakoś nie zauważyłem jakiegoś zamiłowania do kąpieli u nich?a ilość wypitej wody też może się różnić? przecież biegusy do dużych kaczek nie należą ;]tylko do długich;];]
07-02-2014 22:41:56
tofikarius Online
V.I.P
*

Przyglądnij sie dokładnie piórom na skrzydłach i na ogonie bo ten starszy powinien mieć bardziej podniszczone pióra bynajmniej ja tak rozpoznaje siweSmile bo cześć to tez klonySmile
Co do biegusów to jak miały wannę a jak sie siwe nie kąpały to on wchodziły choć zanim zaczęły to też trochę czasu minęło a jak już sie kąpały i zobaczyły że ktoś idzie to zaraz uciekały w popłochu dziki jedneSmile
07-02-2014 22:54:56
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

To jednak też kąpiele lubią;] ja to jestem słabym obserwatorem;[patrzyłem na te ich pióra w ogonach i skrzydłach i już mówię mam? a tu za nim idzie drugi i to wygląda tak samo;[najlepiej było by je złapać i wtedy by się przyjrzał ale to takie wszystko dzikie;[
07-02-2014 22:59:24
tofikarius Online
V.I.P
*

No pływać pływały tylko jak nikt nie widziSmile tak że kąpiele lubią no bo to w końcu kaczkiSmile
No a co do tych kaczorów no to już nie wiem co Ci poradzićSad może jakbyś ich złapał to sytuacja by sie wyjaśniła bynajmniej starszy musi być choć troszkę podniszczony no a co do złapania no to wiem że to nie jest taka prosta sprawa bo nie raz sie za nimi uganiałem a jeszcze jak źle złapałem to mie odrapałaSmilea teraz jak chce je złapać to je najpierw zaganiam do kojca a tam nie mają zbytnio pola manewru jak na dworzeSmile
07-02-2014 23:05:53
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Ja swoich nie łapię no chyba żeby któregoś wykąpać w garnku z przyprawami;] ale mam patent zaganiam je między stary kurnik a ogrodzenie a tam jest może z 40cm szerokości i już je mam;] no ja też nie wiem jak je odróżnić? najwyżej kupię innego samca?
07-02-2014 23:12:12
tofikarius Online
V.I.P
*

No tak zawsze to jakieś wyjścieSmile a ten starszy to czasem nie jest większy? bo tan mój to sporo podrósł od czasu jak go nabyłem i teraz chodzi taki dumnySmile
07-02-2014 23:16:41
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

No niestety one są jednej wielkości jak był mniejszy to wiedziałem który to który teraz to już nie wiem;[a jaki mam chodzić jak ma trzy panienki tylko dla siebie;];]
07-02-2014 23:25:35
tofikarius Online
V.I.P
*

No to jak nie chcesz ryzykować no to chyba musisz nowego nabyćSad
No a mój to jak paw wygląda przy tych kaczkach, tak stanie sobie dumny i tak tak tak po prostu ubaw po pachySmile tyle że z tego wszystkiego na razie żadnego efektu nie widaćSmile bo deptać sie deptają ale jaja jeszcze nie widziałem ale myślę że już nie długo sie pojawią bo ciepło no a w ogóle to chyba już najwyższa poraSmile
07-02-2014 23:33:35
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Będą będą;]ja też czekam na jajka tylko że kurze;];] u mnie taki dumny chodzi lewus pierś do przodu;] i kaczki wodzi a one za nim;[ a tak poza nawiasem to ten twój brat co ma konto za alledrogo to płaci za to konto czy coś w tym stylu?
07-02-2014 23:41:03
tofikarius Online
V.I.P
*

hehe "lewus" aż sie Aga śmieje że tak nazwałeś gąsioraSmile
Co do konta to nie mam pojęcia bo on to kilka lat temu zakładał tak że nie wiem jak to jest ale konto jest chyba darmowe tylko jak coś wystawiasz do sprzedaży to chyba jakiś procent płacisz a jak kupujesz to nie, jeszcze brajdak coś mówił że jak ma sie świeże konto to najczęściej jest tak że najpierw trzeba zapłacić i dopiero po wpłacie wysyłają no a jak masz już konto dłuższy czas i co jakiś czas kupujesz to wysyłają bez problemu i płacisz na miejscu (tak jak ja inku odbierałem) bynajmniej ja tak to zrozumiałem jak mówił i dlatego konta nie zakładałem tylko na jego konto poszło bo w sumie 5zl więcej no a w banku i tak trzeba zapłacić 2,50+paliwo do miasta tak więc chyba by mi więcej wyszłoSmile
07-02-2014 23:51:45
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

A to twoja połówka śledzi nasze rozmowy?pilnuje żebyś w necie z jakąś babką nie świrował;];];];] a co do konta to trudno muszę kogoś poszukać z kątem bo mi się to nie kalkuluje;[ a nie lubię żadnych abonamentów i temu podobnych wolę za żywą gotówkę kupować i nie mieć żądnych zobowiązań ;[ zwłaszcza finansowych .A muszę kupić bo się obudzę z ręką w nocniku;[
07-02-2014 23:59:00
tofikarius Online
V.I.P
*

Nie zaprzeczamSmile bo czasami zerka co mu ty wypisujemySmilea nawet czasami sam jej czytam jak coś jest śmiesznegoSmile
Nie da sie ukryć najwyższa pora na zakup bo czas ucieka i w końcu jaja przyjadą a tu ani inku ani kwokiSmile
Co do opłat to ja też lubię czarne na białym, wiem że co miesiąc mam polsata i internet zapłacić i mi wystarczySmile
A co do konta to pogadam z brajdakiem to ci powiem jutro co i jak ale mi sie wydaje że konto jest za friko bo jeżeli chce sie kupować to jak niby ma sie to zrobić i chyba dlatego tylko sprzedający muszą płacić
08-02-2014 00:06:06
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Pozdrów ją ode mnie;] i jak byś mógł to spytaj braciaka,jak to z tym jest?;] a tak poza nawiasem ten wątek to tak trochę się zrobił jak; ''moda na sukces' czytaj końca nie widać ;]a dziewczyny lubią oglądać telenowele?
08-02-2014 00:13:06
tofikarius Online
V.I.P
*

Rano bo już śpiSmile
Nie da sie ukryć trochę żeśmy namieszali biorąc pod uwagę temat wątkuSmile ale co tam grunt że można pogadać bo z tego co pisaliście to na inny forach tak sie nie da bo włodarze nie pozwalająSad
A z brajdakiem pogadam jutro to dam ci znać wieczoremSmile
08-02-2014 00:18:40
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

OK,i tak po niedzieli mam zamówić?a to i tak ostatni tydzień?ale większość rozmów można podpiąć pod hodowlę drobiu;];] a tak to prawda na poprzednim forum przez miesiąc nałapałem 50 procent ostrzeżeń za byle co;[ a tu jest spoko;]

a tu mam inkubator firmy oooooo beko http://tablica.pl/oferta/inkubator-wyleg...faef965f58
08-02-2014 00:24:13
tofikarius Online
V.I.P
*

Nie ma problemu pogadam i dowiem się co i jakSmile
Ja tam na innych forach nie bylem bo tu od razu trafiłem i wcale nie żałujeSmile nawet mam nowe hobbySmile (drób ozdobny kto by przypuszczał że sie tym zajmęSmile) noi nie wspomnę o fajnych ludziach których tu poznałemSmile
A teraz idę w kimę bo rano znowu do ogroduSmile
Dobranoc
Pozdrawiam
hehe kawal pudłaSmile i taki jeden wsad by starczył na nas wszystkichSmile
08-02-2014 00:34:34
ania1983 Online
V.I.P
*

Liczba postów: 1,833
witam Smile
u nas ciepło, ale deszczyk kropi Smile zwierzyniec oczywiście na polu, jakoś specjalnie im to nie przeszkadza Tongue śniegu coraz mniej...
a poza tym żadnych nowości Tongue
a co do allegro, to nie ma żadnych opłat, jedynie prowizja od sprzedanych rzeczy...
08-02-2014 11:17:19
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Witam tu mnie roztopy kaczki i gęsi się wykąpały nawet biegusy się pluskałySmile pełna radochaSmile pozdrawiam
08-02-2014 14:25:09
adam1208 Offline
Farmer

Liczba postów: 444
Witam u mnie też roztopy, dookoła woda. Właśnie wróciłem z podwórka i jestem bardzo mile zaskoczony - w dzisiejszym dniu miałem 11 jajek ( kur mam 30 ). Także jest bardzo dobrze.
08-02-2014 17:42:12
tofikarius Online
V.I.P
*

Witam a u mnie powtórka z wczorajSmile czyli 4 jajka a co do wody to też mam kupę ale tak jest chyba u wszystkich gdzie jest śniegSmile
Robercie co do allegro to jest tak jak Ania pisze konto jest za friko a oplata jest jak coś wystawiasz do sprzedaży tak że śmiało możesz konto zakładać poza tym tam podajesz maila i tel tak więc jak coś będzie do ciebie jechać to dostaniesz maila a i kurier będzie do ciebie dzwoniłSmile
Pozdrawiam
08-02-2014 18:51:29
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Dzięki za infoSmile zakładam sobie dzisiaj jak laptopa odpalę?,Adam to dobry wynik ja od podobnej ilośći kur wcale nie mamSad
08-02-2014 19:11:57
tofikarius Online
V.I.P
*

Znakiem tego twoje kury maja na razie wolne i dla tego nie nosząSad ale w swoim czasie na pewno nadrobią tak że nie ma co sie martwićSmile
A co do konta to odpalaj laptopa i działajSmile
Adamie ja też myślę że wynik nie jest zły a jak całkiem wiosna przyjdzie to jaj będzie że hohoSmile
08-02-2014 19:43:10
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Ja się nie martwię;] tylko piszę smutną prawdę;[
08-02-2014 19:46:06
tofikarius Online
V.I.P
*

No ale jak na razie i tak nie możesz nic poradzić ale w swoim czasie na pewno sie zrehabilitująSmile
A tan inku to ten co pisałeś dwupoziomowy?
08-02-2014 19:53:37
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Tak ten dwupoziomowy;]i ten z regulowaną temp.ale bez higrometru:[
08-02-2014 19:58:17
ania1983 Online
V.I.P
*

Liczba postów: 1,833
widzę, że temat inkubatora powraca Smile Robercie to juz ostatni dzwonek na zamawianie, bo jeszcze trzeba dodać czas wysyłki, w zależności od tego jak będziesz płacił czy przy odbiorze czy przelewem inny jest czas oczekiwania na przesyłkę.
jak pogoda sie utrzyma taka jak jest, to w przyszłym tygodniu ruszamy z kacznikiem Big Grin zdaję sobie sprawę ze mamy coraz mniej czasu, bo kaczka pewnie lada dzień zacznie sie nieść, a nie chcę zeby u kur sie niosła, mam nadzieję że zdążymy Smile
a co do jajek, to u mnie dzisiaj tak jak u Tofika, 4 jaja Smile
08-02-2014 20:02:09
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Temat powrócił bo robert gapa czekał na ostatni dzwonek;[;[;[ Aniu ja wiem że czas dobry na pracę,bo ciepło;] i na jajka od kaczek nie długo będzie trzeba czekać? u mnie dziś armagedon? kaczory poszalały mało kaczki w wodzie nie utopiły;[taką miłością ja obdarzały;]
08-02-2014 20:07:10
tofikarius Online
V.I.P
*

No to higrometr najwyżej dokupisz osobno a co do jajek kaczych to też myślę że niebawem sie pojawiąSmile bo zazwyczaj po 15 lutego kaczki mi sie już niosly tylko ciekaw jestem kiedy butelki zaczną bo jak na razie to tylko kaczor robi swojeSmile
Aniu jak pogoda będzie tak jak teraz a nawet ma być coraz cieplej to nie ma na co czekać tylko trzeba działać działać działaćSmile
08-02-2014 20:13:01
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: robert983, tofikarius, Tomek19, 3 gości