Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piła spalinowa - jaka??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 *SSaPeRR*

*SSaPeRR*

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 12:57

Witam. Posiadam piłę Echo CS-500VL, która dostała luzu na łożyskach na wale, a po kilku próbach (nawet w jednym serwisie) nie możemy odkręcić sprzęgła z wału.
Obecnie od ponad miesiąca męcze się moją drugą piłą STIHL MS180 moc 1.9KM, ale to piła do gałęzi a nie do drzew o średnicy 40-50cm.
Teraz chcę kupić inną piłę. Mam trochę napięty rozkład wydatków i na piłę mogę przeznaczyć około 900zł.
I tu mam prośbę do forumowiczów, jaką byście doradzili?? Nową czy używaną??
Moja miała moc około 3,5-3,6KM- taką jak np. Husqwarna 346XP.
Chciałbym teraz też piłę w podobnym przedziale mocy.
Oglądałem piły firmy NAC- moc 3.5Km, gaźnik walbro, gwarancja 2 lata za 529zł i serwis mam 80km ode mnie. Może ktoś użytkuje taką piłę. Jeśli tak to proszę o opinie.
A może znacie inne sprawdzone pilarki??

  • 0

#2 maras

maras

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 13:53

polecam stihl MS 250 . już kilka hektarów lasu położyłem i jest nie zawodna . tylko lać dobre paliwo i czyścić filtr powietrza.
  • 1

#3 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 16:59

Jak kupować to nową.A z firm to dwie największe stihl i husqwarna.Tylko one są najbardziej rozleklamowane i nie wiem czy przez to cena nie jest wygórowana.
  • 0

#4 *SSaPeRR*

*SSaPeRR*

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 18:06

No HSQ i STIHL-a to o mocy 3,5KM za te pieniądze nowej nie kupie. Zastanawiam sie nad tą pilarką NAC. W końcu ma 2 lata gwarancji, a nawet jeśli po około 2 i pół roku się rozsypie to 529zł nie jest tak dużo podzielić przez taki czas. Mam też na oku używaną HSQ 357 XP za 950zł.
  • 0

#5 wiesieki1202

wiesieki1202

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 18:11

ja tez uzywam stihl ms 250 i jestem z niej zadowolony.ok 4 lat temu kosztowala 1500 zl teraz chyba tez podobnie.problem jest tylko z obrotami ale stile tak mają prawdopodobnie.moze ktos wie jak to naprawic?
  • 0

#6 Guest_pawlik1m_*

Guest_pawlik1m_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2012 - 18:36

Pracuję w lasach państwowych jako pilarz testowałem w swoim życiu różne marki pilarek husqvarna 356x dobra pilarka dla amatora w ciągu roku zarżnołem ich dwie siada głównie gażnik i urywa sie wał co do marek mniej znanych to nie wytrzymują miesiąca natomiast co do stihla to mogę powiedzieć że używamy modeli 361 i 362 żywotność takich pił jest o wiele dłuższa wytrzymują do dwóch lat co do komponentów to te wszystki firmy robią teraz taki badziew że matko boska łańcuchy rwią się na potęgę niema takiego łańcucha którego nie treba by było sklepywać oraz strasznie się wyciągają napinacz w pile nie starcza by go napiąć a rżnie się naprawdę dużo taki łańcuch to starcza na jakieś dwa tygodnie 10 godzin ciągłej pracy każdego dnia więc co do wyboru pilarek to tylko stihl
  • 0

#7 *SSaPeRR*

*SSaPeRR*

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 12 marzec 2012 - 19:15

Później jak będę miał więcej kasy to planuję kupić STIHL-a MS 290. Pracowałem trochę taką w lesie i mi się spodobała. Ale teraz to raczej wezmę tą HSQ 357 XP.
Też jescze będę kombinował ze swoją ECHO. Może w końcu jakoś odkręce sprzęgiełko.
Dzięki za rady.
Pozdrawiam.
  • 0

#8 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:16

witam pracowałem kilka lat w serwisie jednej z firm które wymieniacie. co do pił husqvarna to na pewno maja lepszą amortyzację i dostęp do podzespołów jeśli chodzi o serwisowanie. stihl przynajmniej modele mniejsze mają gumowe amortyzatory przez co i słabiej tłumią drgania, ale modele wyższe nie mają tego problemu i poza tym są nie do zajechania. jeśli chodzi o to 357xp to jest dobra piła z półki już dla profesjonalistów. coś mi się cena wydaje niska. widziałeś ją- bardzo "zmęczona"? jak będziesz kupował to poproś sprzedającego żeby ci odkręcił tłumik zobacz czy na tłoku nie ma ma zarysowań. może być po przytarciu zrobiona "na szybko" do sprzedaży.
  • 0

#9 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:25

wiesieki1202 nie wiem co masz z tymi obrotami ale pierwsze słyszę żeby te modele miały jakieś problemy. każda pilarka spalinowa powinna dać się wyregulować.
a co do wszelkich nac'ów dałbym sobie z tym spokój! to jest wszysko na podzespołach ze wschodu. wybierałbym raczej między husqvarna, stihl, stiga, oleomac,solo,dolmar firmy które można polecić.
  • 0

#10 Przemi998

Przemi998

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:24

Poleciłbym ci Sthila są najlepsze :)
  • 0

#11 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:33

Sthil i Husqvarna najlepsze firmy fakt że za taką piłę trzeba zapłacić duże pieniądze. Ja od 8 lat ma jakiegoś Partnera i nie narzekam, awarie się zdarzają i jest bardzo czuła na jakość paliwa i mój model jest mały więc do cięca grubych pni się nie nadaje ,ale o tak to się sprawdza.
  • 0

#12 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:46

partner to też wyrób husqvarny-kupili ich fabryki
  • 0

#13 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 17:11

Radziłbym kupic używaną ale właśnie tych dwóch renomowanych firm ;) tylko wiadomo najlepiej taką z wiarygodnego źródła która była jak najmniej eksploatowana ;) nowe i tanie piły nadają sie raczej do obcinania grubszych gałęzi ;) ja mam Husqvarnę juz ok 10 lat i i większych problemów brak ;) a kupiłem tez używaną, pozdrawiam
  • 0

#14 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 17:22

A nawet nie wiedziałem :)
  • 0

#15 Komandor

Komandor

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 luty 2013 - 14:08

Ja pracowałem na wielu pilarkach, ale najlepiej przypadła mi do gustu pilarka spalinowa SP 52 Stiga. Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. I nie trzeba się przynajmniej martwić, że się szybko popsuje. Miałem kiedyś taką ruską pilarkę, ale to był szajs. Ciągle tylko na serwis ją oddawałem. Miałem do nie sentyment, bo to po ojcu była.
  • 0

#16 malyrolnik

malyrolnik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 04 luty 2013 - 19:12

Ja mam 2 Stihl-e ms350 Piły po prostu idealne. Bezawaryjne tylko ta cena, ale warto dołożyć, żeby mieć pożądny sprzęt!http://allegro.pl/nowa-pilarka-pila-spalinowa-stihl-ms-361-4-6km-hit-i3004517043.html
  • 0

#17 edek

edek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 04 luty 2013 - 21:03

Ja mam Husqvarne model 137, rok produkcji 2005. Moc 2,2 KM. Dł. prowadnicy 35 cm.
Nie miałem z nią żadnych większych problemów.
Polecam tą markę:)
  • 0

#18 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 04 luty 2013 - 21:13

a jak u niej ze smarowaniem? to jej newralgiczny punkt uważaj na to.
  • 0

#19 grześ1234

grześ1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 luty 2013 - 17:48

Jak większość pisze stihl ms270 a teraz chyba jest ms271 super piła mam 2 rok i elegancko jest. oczywiście polecam, cena tak około 2tyś.
  • 0

#20 kacpersski

kacpersski

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 19:35

Pilarki spalinowe Stigi są solidne, posiadam model SP 375Q i sprawdza się naprawdę solidnie, mocny silnik dzięki czemu w ekstremalnych warunkach nie zawodzi :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych