Skocz do zawartości


Zdjęcie

opryski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemek_159

przemek_159

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 22:12

kiedy najlepiej pryskać pszenice ozimą na miotłę
  • 0

#2 hirek

hirek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 21:30

Zasadniczo powinieneś opryskać jeszcze jesienią, ale jeśli nie zdążyłeś (zima ze śniegiem przyszła w tm roku baardzo wcześnie) możesz śmiało pryskać zimą albo na przedwiośniu podczas gdy rośliny są jeszcze w stanie spoczynku wegetacyjnego. Takie opryskiwanie też jest skuteczne, zwłaszcza przeciw Miotle Zbożowej.
Co ciekawe przy zimowym wysiewie można stosować słabszy środek i dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniążków.
Pamiętaj tylko, że temperatura musi być dodatnia (najlpeiej powyżej 3 stopni C) bo inaczej ci zamarznie w przewodach opryskiwacza. No bo, że nie może być śniegu i że musi się dać wjechać w pole, to chyba nie muszę pisać bo to oczywiste :-)

Nie wiem jak w Twoich okolicach, ale u mnie jest teraz w dzień odpowiednia pogoda (+4 stopnie), sloneczko, śniegu nie ma, ale ziemia jest jeszcze zmarznięta na 5cm, więc można śmiało wjeżdżać i pryskać.

Życzę powodzenia :-)
  • 0

#3 jg4374

jg4374

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 21:48

możesz podać nazwę środka którym pryskasz i dawki
  • 0

#4 bujaka36

bujaka36

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 maj 2011 - 12:43

gdzie mam zgłosic nie działajacy środek na chwasty
  • 0

#5 Rysiu789

Rysiu789

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 maj 2011 - 12:30

Witam,
Pierwszy raz pryskałem pszenicę opryskiem protugan 500 SC na miotłę około miesiąc temu. Czy mogę opryskać ją drugi raz i czym najlepiej? Proszę o poradę.
  • 0

#6 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2011 - 16:56

witam,ja w zeszłym roku na tym preparacie się nie zawiodłem ,a ci co pryskali na zimę - mieli z miotłą duże problemy.W tym roku ponownie jego bez obaw zastosowałem i mam nadzieję ,że będzie ok.
  • 0

#7 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2011 - 22:11

Re:Opryski

Witam, mam pytanie czy mogę opryskać pszenicę do 3-go dnia po siewie preparatem Atlantis. Mam jeszcze jedno pytanie może ktoś wie czy po opryskaniu Sencorem na tym polu zejdzie pszenica?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych