Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogrodzenie na dziki - jakie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 11:36

Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum. Chciałbym ogrodzić teren 14h siatka ogrodzeniowa przed dzikami. Czy polecicie mi cos? Jakie parametry poiwnna miec taka siatka?
Pozdrawiam!

  • 0

#2 jamar wykonawca

jamar wykonawca

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 11:41

Najtańsza będzie chyba siatka leśna na słupkach drewnianych, skoro szkółki leśne się w ten sposób odgradzają przed dzikami i sarnami, to i u ciebie powinno wytzymać, no chyba że będziesz tam uprawiał ziemniaki, to dziki mogą nie wytrzymać.., podjedź do leśniczego, kup materiał, siatkę leśną i do dzieła...
  • 0

#3 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 13:08

Siatka leśna to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na ogrodzenie działki przed dzikami. Musi na dole musi być zagęszczone i wykonana z grubego drutu min 2mm, aby dziki tego nie dały radę przerwać.:dodgy:
  • 0

#4 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 19:18

No siatka leśna będzie najtańsza tyle że słupki drewniane to chyba nie jest najlepszy pomysł. Taki słupki postoją tylko parę lat jak użyjesz betonowych lub metalowych to one będą na długie lata. Pozdrawiam :)
  • 0

#5 dominikp64

dominikp64

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 11:31

Siatka leśna wyjdzie bardzo tanio, ale i tak znacznie taniej by cię wyszło ogrodzenie elektryczne. Myślę, że warto rozważyć i tę opcję, bo to jest również bardzo skuteczne rozwiązanie na dziki.
  • 0

#6 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 13:27

Jesli chodzi o ogrodzenie to nie bardzo wiem jak to podłączyć wszytko i co byłoby najlepsze, wiec tez pomyslałem o tej siatce...niektórzy tez polecaja, zeby zamocować na górze drut kolczasty tylko nie wiem czy jest to dozwolone?

  • 0

#7 Kropacz

Kropacz

    Użytkownik

  • Użytkownik.
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 13:46

drut kolczasty jest jak najbardziej dozwolony, siatka leśna też jest dobrym rozwiązaniem ale musi byc bardzo mocn i co za tym idzie drogo kosztuje. Ja bym jednak optował za ogrodzeniem elektrycznym po prostu elektrycznym pastuchem. Tylko zainwestować w mocny elektryzator na dziki taki jak na bydła mięsnego. Tutaj mają elektryczne pastuchy www.pastuchy.pl. ta firma robiła u nas ogrodzenia dla kół łowieckich i wiem że to dobrze działało bo dziki u na ani sarny nie wchodziły. Sąsiad miała u siebie w stodole taki pastuch co zasilał ogrodzenie na 120 hektarów kukurydzy. Nazywał sie Chapron lub coś podobnego.
  • 0

#8 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 13:52

Jesli chodzi o ogrodzenie to nie bardzo wiem jak to podłączyć wszytko i co byłoby najlepsze, wiec tez pomyslałem o tej siatce...niektórzy tez polecaja, zeby zamocować na górze drut kolczasty tylko nie wiem czy jest to dozwolone?


Nie widzę sensu montować drut kolczasty na górę siatki, skoro to ma być ochrona przed dzikami. Na twoim miejscu wybrałbym mocną siatkę leśną plus mocny pastuch elektryczny co najmniej 5 Juli. Co do jego montażu to nie masz co się obawiać, całość podłącza się bardzo łatwo
  • 0

#9 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 11:30

Witam! To ile kosztowałby taki pastuch na dziki? Nie proszę o jakas wycene tylko podpoweidz jaki by był najlepszy? jakiej mocy i w ogóle jakies podpowiedzi bo nie ukrywam jestem zielony...oxniej przelicze sobie co i jak wyjdzie
Z góry dziekuje za podpowiedzi
  • 0

#10 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 07:14

Dobry elektryzator na dziki kosztuje ponad 400 PLN. Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:
1. W Gminie ustalił adres dzierżawcy obwodu łowieckiego.
2. Dzierżawcy obwodu łowieckiego złożyłbym pismo o następującej treści:
..............., dnia ..........................
/miejscowość/
..................................
/imię i nazwisko/
..................................
/adres/
.................................
/telefon/
Koło Łowieckie.......................................................
w.......................................................................
ul. ......................................................................
Na podstawie art. 47 pkt 1 ustawy z dnia 13 października 1995r. Prawo Łowieckie (Dz. U. z 2005r., Nr 127, poz. 1066 ze zm.) zgłaszam zamiar założenia uprawy na działce gruntowej nr ..................... o powierzchni............................ ha położonej w .................................., obręb ....................................., w dniach ........................20.......roku.
Rodzaj uprawy .............................................................................................................. .
Wyrażam zgodę, na podstawie art.47, ust 1 oraz art.48, ust. 3 ustawy z dnia 13 października 1995r. Prawo Łowieckie (Dz.U. z 2005r., Nr 127, poz. 1066 ze zm.), po wcześniejszym uzgodnieniu ze mną, na budowę przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego urządzeń lub wykonywanie zabiegów zapobiegających szkodom.
......................
/podpis/
Potwierdzam odbiór zgłoszenia zamiaru założenia uprawy w dniu ..................................... roku.
..........................................., dnia ............................................
/miejscowość/
......................................................
/podpis przedstawiciela Koła Łowieckiego/
3. Po założeniu uprawy w ciągu 3 dni złóż takie samo pismo, z tym że pomiń słowo "zamiar". Brak takich pism lub jednego z nich w przypadku wystąpienia szkód zazwyczaj skutkuje odmową wypłaty odszkodowania.
Koło łowieckie zdaje sobie sprawę, że ma do czynienia z osobą znającą się na rzeczy i z reguły finansuje zakup pastucha.
  • 0

#11 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 08:12

Witam! To ile kosztowałby taki pastuch na dziki? Nie proszę o jakas wycene tylko podpoweidz jaki by był najlepszy? jakiej mocy i w ogóle jakies podpowiedzi bo nie ukrywam jestem zielony...oxniej przelicze sobie co i jak wyjdzie
Z góry dziekuje za podpowiedzi


Koszty w dużej mierze zależą od tego czy masz dostęp do sieci elektrycznej, bo niestety mocne elektryzatory akumulatorowe są dosyć drogie....
  • 0

#12 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 14:05

DużyGrzegorz bardzo dziekuje za informacje. Nie wiem czy jest tu jakis obwód łowiecki ale sprawdze, mam nadzieje ze sie uda bo duzo by nerwów zaoszdzedził a przy tym kasy
Jacob niestety musze liczyc sie z kosztami bo niestety nie mam odstepu do sieci weic w gre wchodzi tylko taki pastuch akumulatorowy. Jaka moc powinna byc na dziki?
  • 0

#13 patry2k

patry2k

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 15:54

1KW i agregat i co dzień rano spaceruj wzdłuż ogrodzenia i masz pomysł na nowy biznes :) Bar z dziczyzną! :))




żart oczywiście :)
  • 0

#14 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 08:20

DużyGrzegorz bardzo dziekuje za informacje. Nie wiem czy jest tu jakis obwód łowiecki ale sprawdze, mam nadzieje ze sie uda bo duzo by nerwów zaoszdzedził a przy tym kasy
Jacob niestety musze liczyc sie z kosztami bo niestety nie mam odstepu do sieci weic w gre wchodzi tylko taki pastuch akumulatorowy. Jaka moc powinna byc na dziki?


Myślę, że energia impulsu 3J to minimum, jeżeli się da to bierz jeszcze mocniejszy. Może się uda z tym dofinansowaniem to będzie Ci łatwiej coś mocnego wziąć

  • 0

#15 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 09:07

Troche wczoraj przysiadłem i poczytałem o tych pastuchach, wydaje sie ze bedzie to dobre rozwiazanie. Tylko czy taki elektryzator 3J pociagnie na takim obszarze? 14h?
Czytałem ze lepsze beda słupki drewniane? czy to prawda?
  • 0

#16 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 08:30

Na spokojnie Ci pociągnie, ważne żebyś wybrał jakiś mocny elektryzator, ja widziałem w akcji elektryzatory Chapron, które bez problemu zasilają wielokilometrowe ogrodzenia. Słupki drewniane byłyby najlepsze, bo są najbardziej stabilne. Często robi się też tak, że mocne słupki drewniane daje się w kluczowych miejscach ogrodzenia (narożniki lub w celu wzmocnienia co 100 metrów ogrodzenia) a pomiędzy nimi używa się palików polipropylenowych, które z pewnością taniej wychodzą.
  • 0

#17 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 08:49

A czy moge zastosowac słupki metalowe? bo zostało mi trochę z budowy. co ile kłaść taki słupek? Jest jakas zależność miedzy odległością a tym z czego jest wykonany palik?
  • 0

#18 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 09:09

Zadzwoń do gminy i poproś żeby Ci podali adres pełnomocnika koła łowieckiego dzierżawiącego teren Twojej wsi. Nawet jak Ci dołożą 500 - 1000 PLN to "piechotą nie chodzi". Sam elektryzator co najmniej 4-5 J na impuls będzie kosztował ok 500 PLN. Najlepiej dogadaj się z nimi, że oni kupują ogrodzenie a ty je montujesz. Pisma o których pisałem złóż koniecznie bo w razie szkody będziesz miał problem z uzyskaniem odszkodowania.
  • 0

#19 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 14:57

A czy moge zastosowac słupki metalowe? bo zostało mi trochę z budowy. co ile kłaść taki słupek? Jest jakas zależność miedzy odległością a tym z czego jest wykonany palik?


Jasne, metalowe mogą być, ważne żeby stabilnie stały w ziemi, bo to właśnie między nimi będziesz naciągał przewód a te paliki z polipropylenu będą słupkami pośrednimi. Paliki to przeróżnie używają najczęściej co 5-6 metrów, czasami więcej. Ważne jest żeby co jakiś czas dawać porządny słupek wzmacniający - właśnie metalowy lub drewniany.
  • 0

#20 Koper

Koper

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 08:43

Naprawde dziekuje wszystkim za pomoc i ciesze sie ze znalazłem to forum:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych