Skocz do zawartości


Zdjęcie

OŚ Naczepy Tira - jaką ma wytrzymałość?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystianzdan91

krystianzdan91

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 16:48

Czy ktoś wie jaką wytrzymałość ma jedna oś naczepy tira?
  • 0

#2 Zetor-maniak

Zetor-maniak

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 18:11

Zależy jaka oś od jakiej naczepy bo producentów jest dużo, a co chcesz użyć do budowy przyczepy?
  • 0

#3 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 22:06

Z przepisów wynika że 10 T. Nacisk na oś jest krytyczny więc producenci dają maksymalny dopuszczony przepisami.
  • 0

#4 krystianzdan91

krystianzdan91

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 08:43

Tak Kupiłem kwadratową oś od naczepy tira ale nie wiem co to byla za naczepa a chcę ja wykorzystać do przyczepy do wożenia bel....
  • 0

#5 Kropacz

Kropacz

    Użytkownik

  • Użytkownik.
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 12:40

Tak jak DużyGrzegorz pisze 10 ton to przepisy. 10on to statyczna wartośc zmierzona np na wadze. Udarowo jednak ośka przenosi dużo wieksze obciążenia, Wydaje mi się że spokojnie mozesz przyczepe na bele robić.
  • 0

#6 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 16:35

Myślę że taka oś od naczepy spokojnie wytrzyma obciążenie jakie ma w platformie do bel. Pozdrawiam :)
  • 0

#7 henryk

henryk

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:13

panowie mam p-pę rolniczą autosan wywrot na 1 tłok 4,5 t boki wys.1m.głównie używam jej do zboża,ale w 2001r, syn budował dom,potrzebowałem wówczas dużo ziemi do wywyższenia działki 8km. od domu budowano bloki tak więc kierownictwo chętnie udostępniło mi ziemię gdyż podłapali darmowy wywóz(gdyby nie ja i tak musieli by gdzieś to wywieź),operator ładował mi ziemię gliniastą na wys.85cm.tak żeby nie było nic widać,pod resorami mam grube specjalne bałwanki gumowe tak że po załadowaniu 1 tony już siedzi p-pa na podporach a na resorze nie wiele widać,tych przyczep ziemi wywiozłem 100sztuk,wierzcie mi że do dziś ta p-pa jest sprawna i raz do roku wywożę na niej po 8 ton zboża tak więc z moich doświadczeń wynika że taka oś wytrzymuje o wiele więcej niż jest zapisane w dokumentach(policji na szczęście nie było i wszystko było ok.)-pozdrawiam
  • 0

#8 norbert.dolniak@agrozakupy.pl

norbert.dolniak@agrozakupy.pl

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 20:12

Witam. Osie od naczep TIR są o wiele wytrzymalsze niż osie przyczep rolniczych.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych