Skocz do zawartości


Zdjęcie

Numer księgi wieczystej działki - skąd wziąć, znam tylko adres


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 michab

michab

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 15:17

Witajcie! Pilnie potrzebuję numer księgi wieczystej działki, niestety, znam tylko adres i numer działki. Bez numeru nie mogę dostać się do księgi (na http://ekw.ms.gov.pl), jak mogę uzyskać numer księgi?
  • 0

#2 amiami

amiami

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 15:29

Zobacz na ta strone -

ksiegiwieczyste.info.pl

- mozesz wyszukiwac ksiegi po adresie oraz po tak zwanym identyfikatorze dzialki. Jak znajdziesz numer to wchodzisz na strone -

ekw.ms.gov.pl

- tam podajesz numer ksiegi i mozesz ja czytac. Czasem moze byc tak, ze tresc ksiegi nie jest zaktualizowana (np. ktos nie zglosil pewnych faktow w sadzie) i to co jest w ksiedze nie jest zgodne z tym co jest faktycznie w terenie i trzeba lazic po sadach...
  • 0

#3 michab

michab

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 16:02

Zobacz na ta strone -

ksiegiwieczyste.info.pl

- mozesz wyszukiwac ksiegi po adresie oraz po tak zwanym identyfikatorze dzialki. Jak znajdziesz numer to wchodzisz na strone -

ekw.ms.gov.pl

- tam podajesz numer ksiegi i mozesz ja czytac. Czasem moze byc tak, ze tresc ksiegi nie jest zaktualizowana (np. ktos nie zglosil pewnych faktow w sadzie) i to co jest w ksiedze nie jest zgodne z tym co jest faktycznie w terenie i trzeba lazic po sadach...


Dzięki - pozyskałam numer. Mam jeszcze pytanie - jeżeli w księdze wieczystej brak jest jednej z działek, a z tego co się orientuję to powinno być o jedną właśnie więcej, to w jaki sposób można to wyprostować?
  • 0

#4 mora

mora

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 15:59


Może ma odrębną księgę założoną?

  • 0

#5 michab

michab

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 09:57

Może ma odrębną księgę założoną?


No właśnie nie... Orientujesz się może dlaczego tak może być? Jak to ew. poprawić?


  • 0

#6 mora

mora

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:18

Jeżeli są to Twoje działki, albo masz dostęp do rejestru gruntów, to przy każdej z działek jest napisany nr KW i tam ta działka jest opisana. Przyczyn założenia odrębnej KW danej działki może być kilka, np. stała się zastawem pod kredyt, lub zostało na niej ustanowione jakieś obciążenie.
Zmiany w KW może zlecić sąd.
  • 0

#7 aleksandraswie

aleksandraswie

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 maj 2014 - 20:05

Zobacz na ta strone -

ksiegiwieczyste.info.pl

- mozesz wyszukiwac ksiegi po adresie oraz po tak zwanym identyfikatorze dzialki. Jak znajdziesz numer to wchodzisz na strone -

ekw.ms.gov.pl

- tam podajesz numer ksiegi i mozesz ja czytac. Czasem moze byc tak, ze tresc ksiegi nie jest zaktualizowana (np. ktos nie zglosil pewnych faktow w sadzie) i to co jest w ksiedze nie jest zgodne z tym co jest faktycznie w terenie i trzeba lazic po sadach...


Znam to niestety z autopsji!!! :((( Czasami zyjemy w blogiej nieswiadomosci co do tego co jest napisane w ksiedze, dopiero jak sie chce sprzedac dzialke, i potrzeby jest odpis ksiegi, to dowiadujemy sie, ze dzialka jest jeszcze na pradziadka!!! A tu kupujacy juz czeka, i notariusz umowiony...
  • 0

#8 myszpolna

myszpolna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 14:20

a ja mam takie pytanie - jesli w ksiedze wieczystej jest wpisane obciazenie hipoteki, natomiast kredyt juz zostal splacony, to w jaki sposob usunac taki zapis o obciazeniu hipoteki widniejacy w ksiedze wieczystej?
  • 0

#9 myszpolna

myszpolna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 17:20

czy pomoze ktos?
  • 0

#10 mora

mora

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 20:12

Nie jestem pewna- najlepiej zapytać w wydziale ksiąg wieczystych w Twojej gminie. Kiedyś wystarczyło zaświadczenie z banku o spłaceniu kredytu- teraz nie wiem.
  • 0

#11 myszpolna

myszpolna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 16:18

Tak właśnie jest :-))) - dowiadywałam się właśnie. Potrzebne jest zaświadczenie z banku, że kredyt jest spłacony, na tej podstawie wykreślają wpis o obciążeniu hipoteki z księgi. Dzięki Mora.
  • 0

#12 adam1208

adam1208

    Rolnik z Mazowsza

  • Użytkownik
  • 1079 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 17:54

Nie będe zakładał nowego tematu, zapytam tutaj.

Będe sprzedawał właśnie działke w tym roku, czy numer z ksiąg wieczystych dają od razu czy trzeba czekać ?
  • 0

#13 myszpolna

myszpolna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:19

Pobierałam numer kw jednej działki z ksiegiwieczyste.info.pl i dostałam go od razu, natomiast jak jest w urzędzie tego nie wiem, ale na logikę - czy otrzymałeś kiedyś coś w urzędzie od razu i bezproblemowo? Ja nigdy nie miałam takiego szczęścia :(((.
  • 0

#14 katarzynab

katarzynab

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 19:58

gdzie tu na ekw.ms.gov.pl mozna przegladac ksiege, nie moge tego znalezc?
  • 0

#15 mora

mora

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 09:03

W zakładce : przeglądanie księgi wieczystej wpisujesz nr i kod z obrazka :)
  • 0

#16 katarzynab

katarzynab

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:06

W zakładce : przeglądanie księgi wieczystej wpisujesz nr i kod z obrazka :)


faktycznie, nie wiem jak moglam tego nie zauwazyc :D
  • 0

#17 sianokosy

sianokosy

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 21:19

Zobacz na ta strone -

ksiegiwieczyste.info.pl

- mozesz wyszukiwac ksiegi po adresie oraz po tak zwanym identyfikatorze dzialki. Jak znajdziesz numer to wchodzisz na strone -

ekw.ms.gov.pl

- tam podajesz numer ksiegi i mozesz ja czytac. Czasem moze byc tak, ze tresc ksiegi nie jest zaktualizowana (np. ktos nie zglosil pewnych faktow w sadzie) i to co jest w ksiedze nie jest zgodne z tym co jest faktycznie w terenie i trzeba lazic po sadach...


W księdze mojej działki wpisana jest zła powierzchnia. Nie że bym nie chciała żeby działka była większa (powierzchnia wpisana jest większa od rzeczywistej), jednak tak pozostać chyba nie może? Jak możemy to skorygować? Z posta wynika, że w sądzie - ile mniej więcej to kosztuje, czy cała procedura trwa długo, od czego zacząć?
  • 0

#18 sianokosy

sianokosy

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 15:12

Czy ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem lub był w podobnej sytuacji i mógłby podzielić się jakimiś szczegółami?
  • 0

#19 adamo

adamo

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 10:46

Moja znajoma miala podobną sytuację i zgłosiła się do notariusza, który sporządzał akt. Jeśli masz jakiś inny dokument poświadczaący powierzchnię działki, to myślę, że nie będzie problemu z odkreceniem tego, no bo to ewidentny błąd. I wtedy z nowym aktem wnosisz to do sądu i załatwione.
  • 0

#20 aldo3434

aldo3434

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 październik 2014 - 07:06

Poczytaj tutaj mieszkam.gratka.pl/artykul/5555-1-ksiega-wieczysta.html W takim przypadku wyszukuje się po numerze i po adresie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych