Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muchy w oborze - jak się ich pozbyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 GOCH

GOCH

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 15:24

Witam czy mógl by mi ktos polecic jakis dobry srodek na muchy. Uzywalem juz jakis srodkow i zaden nie dal rady,licze na pomoc i wasze doswiatczenie.
  • 0

#2 mgrzebiela

mgrzebiela

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2011 - 13:32

Witam ja stosowałem na muchy:
-jedna szklanka cukru
-dwa litry piwa
-proszek na stonke apacz w saszetce
wszystko wymieszać i pomalować pędzlem nie blisko pokarmu.

  • 0

#3 TadekS

TadekS

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 15:12

To nie jest taka latwa sprawa bo trza cos na krowe wylac i obore opryskac, ile masz zwierzat? do opryskow na srodek obory "ektopar koncentrat" ja na przyklad stosuje.
  • 0

#4 GOCH

GOCH

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 19:39

Mam dwie krowy i 13 swin.

  • 0

#5 TadekS

TadekS

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 08:24

To lec po "deltix" do weterynarza i po 30 ml na krowe wylej(10 ml co 3 min wzdluz grzbietu zeby nie splywalo) a co do swin to trzeba odkazic pomieszczenia ektopar koncentrat rozcienczasz i opryskujesz. powodzenia:)
  • 0

#6 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 20:39

jak sprawdzają się u Was lampy owadobójcze? Mam zamiar kupić może ktoś podpowie jaką kupić?
  • 0

#7 Bosman

Bosman

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 10:46

Do obory to tylko lampy rażące. osobiście polecam polską lampę
Załączony plik  big_001m.jpg   64,52 KB   28 Ilość pobrań

A co do środków to aby dobrać dobry środek to trzeba wiedzieć co było stosowane wcześniej. Muchy bardzo szybko się uodparniają na daną substancję aktywną. Jak chcecie abym coś podpowiedział to piszcie.
  • 0

#8 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:03

Ja poprostu w oborze wywieszam lepy na muchy.I pomaga.Tylko musi ich być dużo.
  • 0

#9 Miki

Miki

    Administrator

  • Administrator
  • 1114 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 19:07

Lepy to są dobre jak masz mało much. Ja osobiście polecam taki żółty preparat w granulkach (nie pamiętam teraz nazwy :D) rozcieńczasz to w czymś słodkim np. w najtańszej oranżadzie i smarujesz na kawałek kartonu i wieszasz jak lepy na muchy. Mucha siada najpierw jest otumaniona, a potem pada tylko ze wzgl. bezpieczeństwa nie wieszaj tego nad korytami.
  • 0

#10 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 19:23

Lepy to są dobre jak masz mało much. Ja osobiście polecam taki żółty preparat w granulkach (nie pamiętam teraz nazwy :D) rozcieńczasz to w czymś słodkim np. w najtańszej oranżadzie i smarujesz na kawałek kartonu i wieszasz jak lepy na muchy. Mucha siada najpierw jest otumaniona, a potem pada tylko ze wzgl. bezpieczeństwa nie wieszaj tego nad korytami.


Bardzo proszę jakbyś sobie przypomniał jak się ten preparat nazywa.To napisz.
  • 0

#11 Miki

Miki

    Administrator

  • Administrator
  • 1114 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 22:25

QuickByte albo BROS-granulki na muchy ale BROS'a jest ciężko dostać hurtem. Aha no i koniecznie napisz jak to u Ciebie zadziałało ;)!
  • 0

#12 Adams

Adams

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:19

QuickByte albo BROS-granulki na muchy ale BROS'a jest ciężko dostać hurtem. Aha no i koniecznie napisz jak to u Ciebie zadziałało ;)!


Wielkie dzięki:D
  • 0

#13 Guest_jarki_*

Guest_jarki_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2012 - 16:14

z muchami walczyłem na różne ogólnie znane sposoby i wszystkie były do kitu
bo muchy wylęgają się po jakimś czasie od złożenia jaj czyli zwykle ma ''gnojowni''
i tu powinniśmy z nimi walczyć . zacząłem pryskać pryzmę obornika resztkami insektycydów
pozostałych w zbiorniku po ochronie rzepaku i powiem Wam że to był strzał w DZIESIĄTKĘ
  • 0

#14 Bosman

Bosman

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 08 maj 2012 - 08:56

z muchami walczyłem na różne ogólnie znane sposoby i wszystkie były do kitu
bo muchy wylęgają się po jakimś czasie od złożenia jaj czyli zwykle ma ''gnojowni''
i tu powinniśmy z nimi walczyć . zacząłem pryskać pryzmę obornika resztkami insektycydów
pozostałych w zbiorniku po ochronie rzepaku i powiem Wam że to był strzał w DZIESIĄTKĘ


Do zwalczania larw stosuje się inne środki niż na osobnika dorosłego- tzw larwicydy- np:Dimilin 2 GR larwicyd o działaniu żołądkowy i kontaktowy. Środek owadobójczy z grupy inhibitorów syntezy chityny, w formie granulatu, do stosowania bezpośredniego lub sporządzania zawiesiny wodnej.
źródło:www.vespaddd.com.pl/insektycydy.html


  • 0

#15 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 08 maj 2012 - 12:44

Jak miałem jaskółki w stajni to praktycznie much nie było przez okres letni.
  • 0

#16 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 09 maj 2012 - 15:14

Widocznie to jest dobry patent,ja z problemem much też nie radze sobie od dawna,nie pomogły lepy- to tylko chwilowe rozwiązanie. Ale są specjalne środki chemiczne,które można stosować,znajomy coś mi o tym wspominał. Teraz nie pamiętam nazwy,ale jak sobie przypomne to dam znać.
  • 0

#17 k.blachnik

k.blachnik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 10 maj 2012 - 21:43

Rozwiązaniem będą:
- insektycydy - czesto po jakimś czasie stosowania muchy uodparniają się co powoduje brak lub częściowa skuteczność w eliminacji owadów.
- eliminowanie z np. chlewni zanieczyszczonych miejsc może znacząco ograniczyć ilość much
- biomuchy - zasiedlają kanały gnojowe w systemie rusztowym i ściółkowym. Żywią się larwami lub bobówkami much. Owady są cieniolubne, nie atakują zwierząt ani ludzi.
  • 0

#18 hodowca_wiesław

hodowca_wiesław

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 12:43

Na środki chemiczne muchy szybko sie uodparniaja niestety wiec to problemu nie rozwiazuje. Ja zaczalem stosowac lepy o duzej powierzchni (rolka 9 m dlugosci) i rewelacja! wszystkie muchy w oborze wylapalo. sasiad polecil mi rolke agroimpex.
  • 0

#19 dominikp64

dominikp64

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 13:23

Bosman a te lampy porażające to są bezpieczne do stosowania w oborach. Nie ma z tym ryzyka przeskoku iskry albo płomienia na słomę czy ściółkę?
Nigdy nie miałem z tym do czynienia i mnie ciekawi tak to działa?
  • 0

#20 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:53

ja stosowałem firmy brosa taki preparat, był dośc skuteczny ale często musiałem powtarzać smarowanie ;) nazwy niestety nie pamiętam ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych