Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krolik mieso


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hrabinos

Hrabinos

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 październik 2012 - 15:58

Witam :) Chciałbym sie dowiedziec ile teraz sie woła za kilo krolika nie calego tylko juz samo mieso ? Słyszalem ze cos kolo 15-20 zł za kg ale nie wiem jak to teraz jest obecnie. Sprzedajecie tak kroliki , gotowe do zamrażalnika ?
  • 0

#2 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 22 październik 2012 - 16:45

witam, znajomy sprzedaje gotowe tuszki po 6 zł kg, cena dosyć niska tyle że wiadomo że nie są to ilości hurtowe i kupują to od niego raczej sami znajomi ;) on sam zajmuje sie hodowlą hobbystycznie ;) pozdrawiam
  • 0

#3 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:16

Witam przypnę się do tego tematu.Mam pytanie po ile teraz wola się za króliki?.Jakie są u was ceny za jaką rasę? interesują mnie te zwykle szaraki ale i te mięsne rasy też tak dla orientacji co się bardziej oplaca trzymać?Ja swoje kupilem bo zawsze mi się mażyly no takie hobby,ciekawi mnie jak wam wychodzi bilans zużytej paszy a zysk ze sprzedaży królików.czekam na odzew i pozdrawiam pasjonatów królików,.
  • 0

#4 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:36

Ja za mięso z całego królika, ok 2-3 kg, oczywiście zabitego dostaję 50zł, ale to sam klient tyle zaproponował, a ja też jestem zadowolony, bo za żywego wziąłbym max 30zł. Cena oczywiście za zwykłego, bo na rasowe mnie nie stać. A pasza to siana, owsa i trawy mam pod dostatkiem, także tego nawet nie liczę, bo i tak zawsze zostaje, a przy okazji pare złotych wpadnie :) Królików nie szczepię, ponieważ to nic nie dawało, a na razie odpukać nic się nie dzieje już któryś rok :)
  • 0

#5 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 20:28

TO klient jest dobry ;) dużą ilosc od ciebie odbiera czy tak raczej sporadycznie ;)?
  • 0

#6 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:07

50zł to dobra stawka,więc chyba nie było sensu już negocjować z klientem:) Poza tym ja nie sprzedaję,to co mam,to hodowla tylko dla siebie na własne potrzeby,no ale to zależy na co się konkretnie nastawiamy. Generalnie cena za mięso dla hodowcy jest niezła.
  • 0

#7 bardzomalorolny

bardzomalorolny

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:08

Dużo królików na razie nie mam. Tylko 2-3 samice na stałe i młode. Ok 20 w sumie. To dużych ilości nie ma. Także przeważnie to jak mu trzeba było to dawał znać, a jak miałem to zabijałem. On bierze tylko dla dziecka. Ma też drugiego "dostawcę" także na zmianę. :)
  • 0

#8 Damian1234

Damian1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 19:59

Dobra cena za tuszke z królikia to 20zł za kg ale sa tacy co biorą nawet 25-30zł
  • 0

#9 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:21

Kolego Damian wedle twoich wyliczeń 3-3.5 kg tuszki powinno kosztować 60-70 zl to by bylo już interesujące o tej wersji za 75 -90zl to już w ogóle by bylo super.
  • 0

#10 Damian1234

Damian1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:48

To znajdż mi tuszke z krókia o wadze 3,5kg
Napisałem że 20zł za kg to dobra cena bo za mniej się nie opłaca sprzedawać i że są tacy co sprzedają po 25-30zł za kg (nieliczni)
  • 0

#11 Robert ;-)

Robert ;-)

    Duży Robert;-)

  • Super Moderator
  • 8014 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 11:09

Ja swoich nie zabijałem i nie wiem ile warzą po zabiciu króliki mam od zeszłego lata i mam dopiero 1 miot z lutego napisałem taką wagę czytając kilka postów wyżej że za cale mięso z królika około 2-3 kg bierze 50zl to co kolego Damian napisałeś że po te 25- 30zl to tak mi wyszło też bym chciał żeby mięso było tak drogie pozdrawiam
  • 0

#12 Iman

Iman

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 16:04

Hallo jestem Iman ( Kobieta ) i mieszkam na stałe w Niemczech .Szukam pomocy wydaje mi się że jestem na właściwej stronie .Tak więc trzymam Deutsche Widder ( Barany Niemieckie ) Czerwone waga około 8 kl . Przed 33 dniami moja królica urodziła pięcioro małych co było zaplanowane . Małe mają 33 dni po 9 dniach miały już otwarte oczy w wieku 14 dni już same zaczynały jeść i wszystko było by super ale dziś stwierdziłam z przerażeniem że moja królica urodziła 10-ro małych ! Króliki były odseparowane są w osobnych klatkach tak że myślę że jedno z moich dzieci se dało im razem "pobiegać " nie wiem co mam teraz zrobić nigdy nie miałam takiej sytuacji trzymam króliki od lat ale jako "maskotki ogrodowe " czasami miały dzieci maksymom raz do dwóch razy do roku . Nie wiem co mam teraz zrobić młode i te pierwsze i te drugie potrzebują jeszcze matki . Może ktoś z was wie jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji .Pozdrawiam z pod Kolonii
  • 0

#13 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:19

Pierwszy miot spokojnie możesz juz odsadzić od matki i spokojnie dadzą sobie same radę, drugi jeszcze trzymaj z matką żeby się ładnie odchowały ;) myślę że powinnaś szukać im jakiegoś innego domku skoro większa ilość sprawia ci kłopot ;) popytaj znajomych może ktoś akurat się ucieszy ;)
  • 0

#14 pawelxy1

pawelxy1

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 1125 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:59

U mnie sprzedają po 20zł za kilo czyli jak królik ma koło 3 kilo to za sztuke 60zł;d
  • 0

#15 Iman

Iman

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:11

Przemek dziękuję Ci bardzo serdecznie :) właśnie o to mi chodziło czy mogę te starsze oddzielić od matki ,tak też zrobię miejsce mam moje żyją wolno w ogrodzie normalnie samce mam już wykastrowane część oddam u nas sprzedają tą rasę po 50 EU za sztukę dobrze by było bo by mi się trochę za pokarm zwróciło .Obecnie mam ich 18-ście :) zostawię sobie 8 resztę oddam bo po prostu ich Będzie za dużo a do tego dochodzi że one dochodzą lekko do 8 kl wagi :) Nie chciałam wchodzić na strony z królikami miniaturowymi bo tam ludzie ciężko przesadzają i już wiem jakie by były reakcje .Wiedziałam że jak już to nie książka czy weterynarz ale tacy prawdziwi hodowcy dlatego zalogowałam się na waszą stronę :)Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję jestem niezmiernie wdzięczna za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych