Skocz do zawartości


Zdjęcie

kamienie po młynie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 30 październik 2012 - 21:43

Witam, może któryś z kolegów się orientuje w temacie kamieni młynarskich. Chodzi o takie okrągłe kamienie, które służyły do mielenia mąki w młynach. Mam kilka takich ,,kamyczków" pochodzą z poniemieckiego młyna napędzanego siłą wiatru. Kamienie są z okresu II wojny światowej. Nie znam się na takich sprawach. Może ktoś z użytkowników forum miał z czymś takim do czynienia ? Interesuje ile mogę za takie kamienie zawołać od ewentualnego kupca.
  • 0

#2 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 30 październik 2012 - 22:07

Ciężko powiedzieć ;) wydaję mi sie że trudno będzie taki rarytas sprzedać ;) jednak myśle że kiedys znajdzie sie na takie coś kupiec ;D sporo ludzi odbudowuje takie młyny tzn. wiatraki dla celów rekreacyjnych i wiadomo że takie cudo wtedy będzie przydatne ;) trzeba jednak cierpliwie czekać ;) pozdrawiam
  • 0

#3 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 30 październik 2012 - 22:29

Eh właśnie nawet bez szukania znalazł sie delikwęt co chce kupić, tyle kłopot tkwi w tym że, on nie chce powiedziec swojej ceny, pyta mnie abym powiedzial swoją, ja niemam zielonego pojęcia ile, nie chcem stracić, ale też nie chce wyjść na idiote, co walnie cene z kosmosu :), Koleś się zna na takich sprawach, ale na jego szczerą opinię nie ma co liczyć.
  • 0

#4 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 31 październik 2012 - 07:31

Jeżeli są to kamienie z piaskowca innego niż lubelski do koźlaka lub paltraka to za leżak + taczak chcą 2500 zł. Jeżeli betonowe z kwarcem to za takie chcą 1000 zł za parę, zwykłe - 700 zł. Jeżeli jest ładny tzw. ryfel to warte są trochę więcej. Jeżeli jest to prawdziwy rarytas tzw kamień lubelski to cena jest wysoka, ale trudno znaleźć nabywcę. W holendrach kamienie są zazwyczaj nieco mniejsze, ale większe niż w małych młynach wodnych. Ja na twoim miejscu bym nie sprzedawał. Na wartości nie stracą, a tylko zyskają.
  • 0

#5 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 31 październik 2012 - 10:42

No tak, wiem że z upływem lat wartość zrośnie. Z tego co piszesz Grzegorz to jest wiele rodzaji tych kamieni, tego że to jest czysty kamień bez betonu to wiem, bo mi koles który chciał to kupić. w tej chwili te kamienie sobie spoczywaja na polu :), muszę je wydobyc i dokładnie dowiedzieć sie co i jak.
  • 0

#6 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 10:45

Jeżeli jest to granit to ma sporą wartość, nie potrafią powiedzieć, ale zbliżoną do piaskowca, ze względu na rzadkość. Jeżeli sjenit to wartość trochę mniejsza. Trudno na takie przedmioty znaleźć nabywcę. Przez wiele lat zajmowałem się zawodowo wycenami ruchomości, ale kamienie młyńskie zdarzyły mi się do wyceny chyba mniej niż pięć razy.
  • 0

#7 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 19:23

Te kamienie wyglądają mniej więcej tak, jak za zdjęciach. Może powiesz mi powiedzieć ile jest wart
Załączony plik  kamien_mlynski1.jpg   313,11 KB   0 Ilość pobrań
  • 0

#8 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 19:47

Wartość takich kamieni wg mnie to ok. 1700 złotych. Są one granitowe. Handlarz z całą pewnością nie da Ci ceny większej niż 50% wartości. Znalezienie nabywcy nie jest łatwe, nawet handlarz musi poszukać nabywcę co może potrwać nawet kilka lat. Taki jest rynek na tego typu przedmioty.
  • 0

#9 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 20:54

Dzienki, ta wiadomość się przyda.
  • 0

#10 rolnik63

rolnik63

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 17:18

Witam, może któryś z kolegów się orientuje w temacie kamieni młynarskich. Chodzi o takie okrągłe kamienie, które służyły do mielenia mąki w młynach. Mam kilka takich ,,kamyczków" pochodzą z poniemieckiego młyna napędzanego siłą wiatru. Kamienie są z okresu II wojny światowej. Nie znam się na takich sprawach. Może ktoś z użytkowników forum miał z czymś takim do czynienia ? Interesuje ile mogę za takie kamienie zawołać od ewentualnego kupca.


Jakie są wymiary tych kamieni ? Ile szt. Czy są jednego typu czy też jak w wiatraku po parze ( biegun i leżak) tzn jeden z bruzdamiu i drugi gładki bruzdami?
Pozdrawiam::rolleyes:
  • 0

#11 kriss_222

kriss_222

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 31 maj 2013 - 21:23

Wymiarów dokładnych nieznam, musiał bym pomierzyć. Co do typu - nieznam się na tym. Poprostu w tym miejscu gdzie one są stał kiedyś wiatrak, kamienie po nim zostały. Jak ktoś jest zainteresowany to PW.
  • 0

#12 Arkadiusz

Arkadiusz

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 21:27

Wartość takich kamieni wg mnie to ok. 1700 złotych. Są one granitowe. Handlarz z całą pewnością nie da Ci ceny większej niż 50% wartości. Znalezienie nabywcy nie jest łatwe, nawet handlarz musi poszukać nabywcę co może potrwać nawet kilka lat. Taki jest rynek na tego typu przedmioty.

a co powiesz na taki kamień mam tylko tą część 

IMG 20150707 193433
Album: Kamienie po młynie
3 grafiki
0 Komentarze


  • 0

#13 wanilia

wanilia

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 19:45

Wyglądają bardzo ciekawie. Sam bym się pewnie zainteresował:)


  • 0

#14 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 11:51

Takie kamienie młynarskie to coś raczej dla kolekcjonerów bo nikt w dzisiejszych czasach już ich nie używa. Daj do wyceny komuś kto się na tym zna bo też wartość zalezy od stopnia ich zużycia.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych