Skocz do zawartości


Zdjęcie

John Deere 6630 czy 6430 ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaczan

Kaczan

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 21:09

Witam serdecznie :) Mój ojciec ma w planach kupno nowego ciągnika przeznaczonego na areał 50ha.
Aktualnie moje ciągniki to : John Deere 3140 [ cięższe prace typu orka], Lamborghini Lampo 60[ lżejsze prace typu opryski] oraz Ursus C-355 [ aktualnie bardzo rzadko używany].

Nowy JD miałby zastąpić swego starszego kolege 3140 w pracach : Orka 4 skibowy - 45cm, agregat aktywny 3m, gruber 3m, rozrzutnik ok. 10t ładowności. Ciągnik będzie także pracować z kosiarka bijakową 1,5m i jeżeli się uda wygrać przetarg to również odśnieżanie.

Ciągnik nie będzie wyposażony w tura, ponieważ mamy ładowarkę Wiedemann. Opcja to comfort.

Zatem co było by lepsze przy 125 koniach? 6 cylindrowy 6630, który bez problemowo dałby sobie z wszystkim rade, czy może jednak 4 garowy 6430 wyrobi przy cięższych glebach z takim sprzętem ?


Mój ojciec jest skierowany w stronę 6430, ponieważ uważa, że także sobie ze wszystkim poradzi i będzie lepiej się sprawował na usługach typu obkaszanie oraz, że jednak 4cylindry nie są tak ropochłonne.Jego poważnym argumentem są usługi, które najprawdopodobniej wejdą w zakres jego działań[ jeżeli nie uda się zakupić jakiegoś innego ciągnika ok.90koni] Moim zdaniem 4 cylindrowiec będzie miał większe spalanie przy naszych ciężkich glebach z takimi maszynami i nie spełni naszych oczekiwań co do nowego sprzętu.

Co Wy o tym sądzicie ? Proszę o jakieś opinie, rady itp. :) Z Góry dziękuję.
  • 0

#2 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 22:08

Moim skromnym zdaniem lepszy jest 6 cylindrowy 6630 zrobisz nim wszystko a spalanie będzie miał bardzo podobne jak nie mniejsze niż 4 cylindrowy. Nie tak odczuwał prac które będziesz nim wykonywał a skoro piszesz że posiadasz ciężkie gleby to4 cylindrowy będzie ładnie paliwo wysysał ze zbiornika przy orce.
  • 0

#3 swidnik125

swidnik125

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 11:20

Moim zdaniem kupcie większego, może trochę więcej spali,ale zrobi więcej, dokładniej, roboty i na pewno inaczej się pracuje z 6 cylindrami. Sam posiadam NH T6030 i jest, to 6 cylindrowy ciągnik, to w porównaniu do 4 jest różnica, w pracach na cięższych glebach, których u mnie jest sporo jest stabilniejszy i lepiej się pracuje ;)
  • 0

#4 pWned

pWned

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 22:44

6630 bo jest lepszy i bardziej ekonomiczny
  • 0

#5 Kaczan

Kaczan

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 14:43

A jeżeli ten ciągnik będzie także przeznaczony do prac jak wcześniej napisałem tj. - obkaszanie rowów kosiarką bijakową 1,5m. odśnieżanie itp. prace to eksploatacja i tak będzie ekonomiczniejsza ? I jeszcze jedno pytanko -> Czy jest duża różnica cenowa między tymi modelami ?
  • 0

#6 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 18:34

To ty nie znasz nawet ceny tych ciągników? To o czym my w ogóle rozmawiamy. Jak mogą ciebie interesować te modele skoro nawet nie znasz ich ceny. Sam zainteresowany powinien znać cenę sprzętu a nie pośrednie osoby. Najpierw sprawdź cenę danego sprzętu który ciebie interesuje, zanim założysz jakikolwiek wątek.Takim zachowaniem możesz obrazić użytkowników Forum.
  • 0

#7 Kaczan

Kaczan

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 21:13

Poczekaj - powoli. Na dzień dzisiejszy nie interesowała mnie do końca cena, ponieważ ciągnik i tak nie będzie kupowany "dzisiaj". Rozchodziło mi się bardziej o to czy jest bardzo duży przeskok, czy nie. Cena to także kwestia dilera, a ceny w internecie często nie pokrywają się z rzeczywistością, albowiem widziałem gdzieś 6430 droższego od 6630. Nie miałem zamiaru nikogo tu obrazić.
  • 0

#8 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 21:15

OK spoko może i poniosło mnie trochę nie stać mnie na nowy ciągnik a tym bardziej na John Deera więc ci nie pomogę.
  • 0

#9 solarrrr

solarrrr

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 maj 2013 - 10:09

do obkaszania rowów taką kielecką kosiarką bijakową 1,6m 700kG to wystarczy Ci ciągnik 70KM,
niezależnie jakiej produkcji ,ważne żeby miał funkcję pływającą w hydraulice
  • 0

#10 íktorn

íktorn

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów

Napisano 09 maj 2013 - 14:45

Hm jak dla mnie JD to świetny traktor jedynie co mi się nie podoba to spalanie
Bo niestety nie są to ekonomiczne maszyny
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych