Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki nawóz na zboża ozime?
Autor Wiadomość
Andrzej92xp Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 62
Jaki nawóz na zboża ozime?
Witam. Czym nawozicie po zimie wasze uprawy głównie chodzi mi o żyto??
25-02-2014 10:16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Andrzej92xp Offline
Użytkownik
*

RE: Jaki nawóz na zboża ozime
ps. Jeśli był już taki temat to przepraszam i proszę o link
25-02-2014 10:52:27
rafaello3 Offline
Farmer

Liczba postów: 429
RE: Jaki nawóz na zboża ozime?
(25-02-2014 10:16:17)Andrzej92xp napisał(a):  Witam. Czym nawozicie po zimie wasze uprawy głównie chodzi mi o żyto??
Kolego ja sypię na żyto tylko i wyłącznie mocznik 150kg na raz i tyle w temacie .Oczywiście to żyto uprawiam na piaskach i dlatego nie przesadzam z azotem ,bo może mi wypalić słoneczko .Siałem już różne nawozy,ale puki co ten mocznik super się sprawdza .Jeżeli pole na którym jest zasiane żyto jest coś wart i dajmy na to jest to coś lepszego ,jak 6 klasa piaski ,to dokarmiam żyto odżywkami i w takim przypadku zbieram ok 5 ton ,a jak przepaduje to i więcej Wink
05-03-2014 21:16:51
kwiato5 Offline
sławek.kwiatkowski

Liczba postów: 965
ja mam 2 i 3 klasę, zasiałem żyto na kiszonkę i dawałem na jesieni tylko obornik, teraz zobaczę jak wegetacja ruszy to dam saletrę
05-03-2014 21:27:58
Andrzej92xp Offline
Użytkownik
*

u mnie 3-4 klasa. Mysilę o moczniku
06-03-2014 21:20:28
tofikarius Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 3,269
Na temat moczniku już było pisane i nie należy go stosować pogłównie bo np. są zbyt duże straty azotu dlatego należy wymieszać go z ziemią poza tym mocznik zakwasza ziemięSmile

Tu masz wątek o moczniku z którego już kiedyś sie wiele dowiedziałem bo sam myślałem o stosowaniu mocznika na wiosnę ale wygląda na to że nie wartoSmile

http://www.rolnik-forum.pl/Thread-mocznik

Pozdrawiam
06-03-2014 22:23:28
[-] 2 użytkowników lubi ten post:
kwiato5 (03-06-2014), VoYtek8 (03-06-2014)
Mikruss Offline
Super Farmer

Liczba postów: 922
mocznika się nie daje na start!!!!!
Saletra amonowa 200 kg/ha, później azot ale dolistnie.
07-03-2014 08:58:57
BasiaOsz Offline
Nowy

Liczba postów: 1
Witam,
czy pod ozimą pszenice sprawdzi się Zeus? Pytam tutaj bo to chyba największe forum rolnicze, i liczę że wiedza innych co do środków ochrony jest większa niż moja.
07-03-2014 11:07:35
rafaello3 Offline
Farmer

(06-03-2014 22:23:28)tofikarius napisał(a):  Na temat moczniku już było pisane i nie należy go stosować pogłównie bo np. są zbyt duże straty azotu dlatego należy wymieszać go z ziemią poza tym mocznik zakwasza ziemięSmile

Tu masz wątek o moczniku z którego już kiedyś sie wiele dowiedziałem bo sam myślałem o stosowaniu mocznika na wiosnę ale wygląda na to że nie wartoSmile

http://www.rolnik-forum.pl/Thread-mocznik

Pozdrawiam
Kolego dlaczego powielasz bajki ,a sam się nie zastanowisz ,co może być dobre .Napisałem wcześniej o stosowaniu mocznika i to jest z praktyki ,a nie z książek .Saletra i saletrzak zawsze mi popaliły żyto i nawet częściowo wypaliły słabsze miejsca .Dlatego mocznik jest najlepszy na żyto w moim przypadku ,bo ziemia jest bardzo słaba .Co do zakwaszenia ,to też jest bajka ,bo mam zupełnie nowe badania gleby i najniższe ph to 5,5 z tym ,że przeciętna jest powyżej 6 a miejscami nawet 7,2 po kukurydzy gdzie mocznika stosuję sporo i tylko mocznik .Co mi powiesz na moją praktykę ???.Ps w tym roku też będę stosował tylko mocznik Big Grin
07-03-2014 23:12:44
tofikarius Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 3,269
Co do zakwaszenia to jeżeli systematycznie wapnujesz pola no to nie będziesz miał zakwaszenia bo do poprawienia ph stosuje sie wapno.
Co do mocznika to możesz sobie sypać ile chcesz bo to twoja sprawaSmile a do twojej teorii że powinno sie sypać sam mocznik na wiosnę no to lepiej sie nie odniosęSmile
Pozdrawiam
07-03-2014 23:40:54
Krasińska Offline
Nowy

Liczba postów: 2
Podobnie jak Panowie, obornik na jesień był, potem była saletra. Mąż się nieźle narobił przy tym ale trud powinien się opłacic.
10-03-2014 11:50:48
troszkin Offline
Opolski FARMER

Liczba postów: 265
Ja zawsze mieszam nawóz ja daje polifoske 8 polidap (sól potasowa) saletra
no i niewielka ilośc mocznika wszystko wymieszam i na pole
Przed śpiewem żyta jeszcze był obornik
Pozdrawiam
A na ha sieje ok 250 - 270 kg
(07-03-2014 11:07:35)BasiaOsz napisał(a):  Witam,
czy pod ozimą pszenice sprawdzi się Zeus? Pytam tutaj bo to chyba największe forum rolnicze, i liczę że wiedza innych co do środków ochrony jest większa niż moja.

Wstaw to na tablice główna to ci pomożemy bo tu będzie za duży chaos ten temat jest o życie i moczniku Smile. Pozdrawiam
10-03-2014 15:31:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
VoYtek8 (03-10-2014)
rafaello3 Offline
Farmer

(07-03-2014 23:40:54)tofikarius napisał(a):  Co do zakwaszenia to jeżeli systematycznie wapnujesz pola no to nie będziesz miał zakwaszenia bo do poprawienia ph stosuje sie wapno.
Co do mocznika to możesz sobie sypać ile chcesz bo to twoja sprawaSmile a do twojej teorii że powinno sie sypać sam mocznik na wiosnę no to lepiej sie nie odniosęSmile
Pozdrawiam

Kolego pola wapnuję sporadycznie ,ale co trzy lata nawożę obornikiem i to solidnie .Odnośnie mocznika ,to nie jest to "teoria" lecz wieloletnia praktyka .Dla wszystkich ,którzy są nie w temacie chciał bym jeszcze raz zaznaczyć ,że ten mocznik sypię jak już jest wegetacja w toku czyli w terminie ok 10-15 kwiecień na ten rok .W moim przypadku uprawiam żyto tylko i wyłącznie na ziarno i jeżeli uprawiał bym żyto na kiszonkę ,to zastosował bym saletrę o wiele szybciej ,żeby podgonić uprawę ,a tak mi nie zależy .PozdrawiamBig Grin.
10-03-2014 19:41:31
Chester Offline
Nowy

Liczba postów: 1
(05-03-2014 21:27:58)kwiato5 napisał(a):  ja mam 2 i 3 klasę, zasiałem żyto na kiszonkę i dawałem na jesieni tylko obornik, teraz zobaczę jak wegetacja ruszy to dam saletrę

A będziesz dawał coś fosforu i potasu? Też planuje ściąć na kiszonkę i zastanawiam się czy jest sens posypać chociaż minimalnie.
14-03-2014 20:16:09
kwiato5 Offline
sławek.kwiatkowski

Liczba postów: 965
jeżeli chodzi o żyto na kiszonkę to najlepiej coś dać aby było dużo paszy, ja sypnę saletry tylko i zobaczymy, jak na razie to wygląda w porządku Smile
15-03-2014 08:31:45
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości