Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jałowka po ocieleniu brak lozyska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rolnik.

rolnik.

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:30

Witam mam pytanie otoz pase bydlo w pastuchu i w nocy ocielila tam mi sie pierwsiastke jalowka ma zdrowa duza cieliczke ;) czarno biala jak i jej mamusia :D tyle ze ta mala ma glowe jakas brazowa taka jak by szara . i wszystko dobrze jest przyszedlem rano na kawolek a tu juz cielaczek lezal ;) tylko martwi mnie jedno bo do tej pory nie wyszlo lozysko , na kawolku tez nie wiedizlaem wiec co to moze oznaczac? chyba ze jest taka opcja ze wyszlo lozysko ale mogly jakies psy porwac
  • 0

#2 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 14:11

Ja kiedyś miałem podobny przypadek krowa po ocieleniu nie chciała się oczyścić. Okazało się że była ciąża bliźniacza, na drugi dzień rano już wystawały kopytka drugiego cielaka niestety już był martwy.:(
  • 0

#3 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:34

Krowa po ocieleniu zjada łożysko więc może tak było. Jeżeli po 24 godzinach od wycielenia wypływa z dróg rodnych wypływa ciemna ciecz o nieprzyjemnym zapachu i krowa podnosi ogon przy tym naprężając się i wyginając grzbiet oraz szeroko rozstawiając tylne nogi to znaczy że łożysko się zatrzymało. Przy zatrzymaniu łożyska może także pojawić się gorączka, czyli temperatura powyżej 39 stopni. Wymagany jest wtedy kontakt z weterynarzem. Pozdrawiam!
  • 0

#4 pablos

pablos

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:37

witam jeżeli nie jesteś pewien radzę wezwać weterynarza ponieważ po 48 godzinach macica
obkurcza się i zamyka po tym fakcie nic już nie można zrobić łożysko zrobi się płynne i jałówka i tak
je wydali lecz będzie gorączkować słabo pobierać pokarm co odbije się na ilości mleka i kondycji
zwierzęcia !
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych