Skocz do zawartości


Zdjęcie

inseminacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarek

jarek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 14 luty 2012 - 21:53

jestescie zadowoleni z uslug
  • 0

#2 Kronel

Kronel

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 luty 2012 - 13:21

Ale jarek, o jakiej inseminacji piszesz? Chodzi Ci o sztuczną inseminację czy naturalną. Świnie , Bydło czy króliki? Bo wiesz wszystko idzie w tym kierunku ze chyba nawet gołebie na dachu będą sztucznie zapładniać:)
U nas co gospodarz to każdy ma swoje zdanie na ten temat, rózne są doświadczenia.
  • 0

#3 jarek

jarek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 15 luty 2012 - 14:52

chodzi mi o inseminacje sztuczna loch i krow
  • 0

#4 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:06

Bażant czepiasz się troche, normalne że chodzi o sztuczną inseminację świń i bydła bo jak by chodziło o króliki to by Bażant napisał.
U nas nie wiem czy ktokolwiek inseminuje stucznie świnie, oglnie przyjęte jest wynajmowanie knura. Poprostu sa lepsze rezultaty - więcej prosiąt. Jes w sąsiedniej gminie duża ferma chyba maja z 200 macior to wiem że oni sztucznie inseminują.

Sztuczna inseminacja bydła to już norma, przynajmniej u nas. Komu by sie chciało za buchajem jeździć :)
  • 0

#5 beti72

beti72

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 15 luty 2012 - 17:16

"Każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje ..."To tak na wesoło słowa starej piosenki.
A tak na temat to u nas zapładniamy sztucznie tylko maciory. Wiem jedynie iż należy utrzymać temperaturę nasienia do 16 stopni ,oraz nasienie musi być świrze. Do przewożenia są dostępne specjalne styropianowe kartony, które utrzymują temp. Z jakością i ilością prosiąt bywa różnie :( Jeśli chodzi o bydło to mamy swoje buhaje i te trzy krowy co mamy to jakiś byczek się nada :)
To tyle co mam do powiedzenia na ten temat nie wiem czy cokolwiek pomogłam :shy:
  • 0

#6 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 15 luty 2012 - 18:59

U nas słowa tej piosenki są brane coraz bardziej na serio coraz więcej rolników chodzi na kursy i sami zapładniają krowy w sąsiedniej wiosce wszyscy młodzi gospodarze już są po kursach i sami zapładniają krowy ja natomiast nie jestem rolnikiem postępowym i przyjeżdża do mnie inseminator i pokrywa krowy niestety bardzo często są powtórki.
  • 0

#7 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 15 luty 2012 - 19:23

Witam.A nie wiesz dlaczego są powtórki? Ano dlatego że inseminatorzy kombinują jak na tobie najwięcej zarobić bo każda powtórka jest płatna.U mnie inseminator jest jeszcze lepszy agent.Zamawiasz np.czerwonego mięsnego nieważne jaka rasa a krowa zawsze cieli czarnego limuzena już nie mam siły na tego człowieka.Pozdrawiam.
  • 0

#8 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 15 luty 2012 - 19:50

I tak może być lecz jakoś nie przymierzam się raczej do wydania 3500 złotych i grzebania się w krowie ale nie wykluczam tego ze kiedyś zrobię kurs inseminacji.
  • 0

#9 jarek

jarek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 15 luty 2012 - 21:05

Do mnie pszyjezdza inseminator do macior jestem bardzo zadowolony mam 7macior i rzadko jest zeby byla poprawka.Maciory maja wyruwnane mioty i duze oseski.Stosujac reinseminacje to musi byc dobze.
  • 0

#10 Pasterz

Pasterz

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 15 luty 2012 - 21:18

jarek, a ile masz średnio w miocie prosiąt? Bo u nas ze sztuczną inseminacja cholera nas brała. Jak w miocie trafiało się 4 i 5 sztuk to tylko płakać. Fakt wtedy prosiaki były bardzo ładne , mocne i duże. Ale aspekt ekonomiczny to na takich małych miotach to nie ma szans wyjść na swoje. Z jakiej firmy bierzesz nasienie?
  • 0

#11 jarek

jarek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2012 - 12:26

Srednio odsadzam od 9 do 11szt od 1lochy ostatnio nawet 13szt wychowala.Nasienie pochodzi z Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierzat w Poznaniu z Siedziba w Tulcach.Inseminator bierze nasienie z Fili w Wagrowcu bo ma najblizej po nie bo mieszka w Kiszkowie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych