Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile kosztuje budowa szklarni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 stachu123

stachu123

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 21:42

nie orientuje się ile kosztuje postawienie szklarni ,czy to się płaci za metr kwadratowy jesli tak to ile bo nigdzie w necie nie piszą . pozdrawiam Stachu
  • 0

#2 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 22:03

Szklarnia, a szklarnia to wielka róznica, sa róźne grubości szkła, różne konstrukcje i różnych towarów,jest wiele typów ogrzewania każdy wykonawca nalicza swoją cenę,szklarnie sa o różnych wysokościach naprawdę tego nie da się od tak wycenić. Pozdrawiam :)
  • 0

#3 pauuula87

pauuula87

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:45

Witam, Polecam Ci tunel foliowy zamiast szklarni. Tunele foliowe stosowane są najczęściej do okrywania upraw polowych. Tym samym przyśpieszają znacznie pierwsze zbiory, pozwalają wydłużyć sezon uprawy zapewniając roślina doskonały mikroklimat. Gdybyś chciał kupić tunel w dobrej cenie to polecam firmę Das company. Sama kupiłam u nich tunel dwa lata temu i jestem z niego bardzo zadowolona.
  • 0

#4 myszpolna

myszpolna

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 12:50

Myślę że najpierw musisz się rozeznać co konkretnie chcesz i pod jakie uprawy. Dopiero z tak przygotowanym planem możesz starać się dowiadywać ile to będzie kosztowało. Bez dokładnego określenia co chcesz nikt nie odpowie na to pytanie, nawet wykonawca.
  • 0

#5 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 19:41

Dobrze powiedziane; obecnie szklarnia szklarni nie równa, w zależności od tego co będzie tam rosło potrzebne są inne rozwiązanie technologiczne dopasowane do profilu produkcji
  • 0

#6 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 13:52

Zgadza się,plus rzecz jasna jaka wielkość tej szklarni,wszystko nie jest takie proste jak kiedyś,teraz masz szereg czynników które decydują o końcowym efekcie,w tym oczywiście budżet w którym chciałbyś się zmieścić.
  • 0

#7 krzysiek78

krzysiek78

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 13 luty 2015 - 14:06

budowa szklarni to jednak spory wydatek. Zobacz ile kosztują szyby, czy metalowe konstrukcje, a do tego jeszcze oświetlenie i nawodnienie. To są koszty około 10 tysięcy.


  • 0

#8 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 13 luty 2015 - 14:29

10 tyś czego ile ???
Kolego to zależy jakim operujesz budżetem i do czego to ma służyć. Koszt szklarni to przede wszystkim stal i szkło.
Jeśli chcesz dla ciekawości i przyjemności to najlepiej samemu. I nie jest to trudne. Koszt stali to około 3000 tona, szkło to nie wiem.
Stal dobierasz do wymiarów na konstrukcję nośną przęseł , później coś w rodzaju łat i dwuteownik szklarniowy. Szkło nawet nie wiem jak dziś się montuje, ale kiedy się tym zajmowałem to wszystko szło na kicie miniowym. Tak na moje oko i podkreślam na oko to koszt szklarni może wachać się w granicach 500-1000 m²
  • 0

#9 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 13 luty 2015 - 17:36

Koszt budowy szklarni to wydatek 400-500 zł na m kw. szklarni w zależności od wielkości i warunków. Cena ta nie obejmuje wyposażenia. Kto nie wierzy niech sprawdzi w "Błyskawicy".

Pozdrawiam wszystkich na Forum.


  • 0

#10 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:09

Z ogrzewaniem czy bez ?
  • 0

#11 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:19

Napisałem bez wyposażenia, a ogrzewanie stanowi wyposażenie szklarni. Pozdrawiam wszystkich na Forum!


  • 0

#12 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:24

To wyjdzie 1000
  • 0

#13 Michałek

Michałek

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:40

Może 1000 nie ale od 630 do 870 zł jeżeli jest to szklarnia ogrzewana i oczywiście bez "bajerów" w wyposażeniu.

Pozdrawiam wszystkich na Forum!


  • 0

#14 Kriss43

Kriss43

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 luty 2015 - 12:17

Jeżeli mogę zapytać, bo mam szklarnie 500m/kw i chce zrobić jej remont. Chce zdiąć szkło i chce wkleić na nowo, Co mi doradzacie jakiś sylikon pod szkło czy kit? Pozdraiwam


  • 0

#15 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 14 luty 2015 - 12:34

Są nowe techniki ja 30 lat temu robiłem na kicie. 500 m² to ładna powierzchnia ja miałem jedną na 100 m² i dwie po 700 m²
W latach 90-tych ogrodnictwo padło, a dziś jest tam osiedle. Przykre bo to jakiś kawałek życia......
  • 0

#16 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 19 luty 2015 - 19:28

Wręcz przeciwnie, kto inwestował w latach 90 w szklarnie ten wygrywał, to był początek tej branży, mieszkam w okolicy gdzie co trzecia osoba ma folie lub szkło i są osoby takie które mają po 10, 15 ha pod szkłem i właśnie w latach 90 rozpoczęli bardzo dużo inwestycji, dzisaj już nikt nie rozbudowje szklarni i raczej każdy obrabia co to ma. Pozdrawiam


  • 0

#17 Vademecum

Vademecum

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 8627 postów

Napisano 19 luty 2015 - 19:50

Kolego uczestniczyłem w tej historii, kiedy wszystko schodziło na placykach miejskich za dobrą kasę. W sobotę potrafiłem do południa przeważyć tonę pomidora !!! Tak było do 1990 roku. Otworzył się rynek i wszystko szło z południa, a ludzie zachwycali się cenami. Później spotykałem tych ludzi i wspominali smak pomidorów z tamtych czasów. Kolego w roku 84 z tego ogrodnictwa kupiłem nowego MTZ 82 i nową czeszkę 9 ton (przyczepa)

Dziś na takiej powierzchni nie zarobiłby na samą przyczepę.

Tu w Krzeszowicach było SHRO specjalizowali się w produkcji nasion pomidora i inne. 15 ha pod szkłem, 500 ha. Opasy bydła, świń, ogrzewanie miasta.

Dziś zostało z 3 ha szklarni i dzierżawi to Polan. Ziemia wysprzedana, budynki od kilku lat chcą sprzedać 2,45 ha. - jest ogłoszenie. Ostatnio wyburzyli jeden komin i nowy właściciel będzie coś działał.Na części rok temu otwarli Jntermarsche - sieciówka spożywcza. I taki jest obraz ogrodnictwa po 1990 roku.


  • 0

#18 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 21 luty 2015 - 17:40

U nas z tamtych lat jak narazie sprzedali jedną osobę która poszła zbyt mocno w kredyty a reszta ma dobrze prosperujące gospodarstwa, Z tym że kiedys z jednego ha pod szkłem była taka sama kasa jak dzisaj z kilku oczywiście sie zgadzam ale u mnie  w okolicy 90 lata były właśnie dominujące i do dzisaj tak zostało, teraz już sporadycznie widać żeby ktoś coś rozbudowywał. Miałem kiedyś piękny krajobraz z loty samolotu z mojej okolicy który pokazuje ile mamy tu szkła ;) jeśli znajdę to podeślę, pozdrawiam


  • 0

#19 Sklep.Mizar.com.pl

Sklep.Mizar.com.pl

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 11:12

Wiele zależy od wymiarów oraz grubosci,rodzaju szkła bo te są naprawde różne o czym ostatnio sam miałem okazję się przekonać. Całosć bedziesz wykonywał sam włącznie z kupnem materiałów czy też zlecasz to zewnętrznej firmie?


  • 0

#20 norbi

norbi

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 maj 2015 - 17:37

witam mam pytanko interesuje mnie cena postawienia tunelu foliowego takiego 30 na 7 tak zeby jedna rolka foli starczyla na calosc slubki petonowe chodzi mi dokladnie o rozstaw slobkow wysokosc ich jaka folia i mniej wiecej cena a i jeszcze jedno ma byc tam fasolka posiadam studnie jaki koszt mniej wiecej bendzie pompy i nawadniania kropelkowego pompa zeby starczyla na dwa takie tunele z gory dziekuje

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych