Skocz do zawartości


Zdjęcie

hodowla gęsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 nusia2391

nusia2391

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 03:01

Witam od 8 lat hoduję gęsi w tym roku proponują ceny skupu na
poziomie 7,30 zł uważam , że taka cena nie pokrywa kosztów produkcji
i w tym roku rezygnuję z hodowli. Proszę o informację co myślicie na ten
temat. Pozdrawiam:idea:
  • 0

#2 waldi

waldi

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:26

Mój znajomy hoduje gęsi, w wielkopolsce. Tam zakład AMI Mikstat płaci ok. 6,4zł, tak było w każdym razie w zeszłym roku. Jemu się to jednak nadal opłaca i nie rezygnuje. Nie znam się na gęsiach, ja hoduję świnie i cały czas się nie opłaca;-)
  • 0

#3 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:39

W temacie gęsi siedziałem dobre kilka lat temu. Trochę zapewne się zmieniły relacje i sytuacja, nie wiem jakie są koszty aktualnie ale wydaje mi się że 7,3zł to nie jest zła cena. Chyba że nie mówimy o kilogramie?

  • 0

#4 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 19:18

Mój znajomy hoduje gęsi, w wielkopolsce. Tam zakład AMI Mikstat płaci ok. 6,4zł, tak było w każdym razie w zeszłym roku. Jemu się to jednak nadal opłaca i nie rezygnuje. Nie znam się na gęsiach, ja hoduję świnie i cały czas się nie opłaca;-)


W zeszłym roku płacili po 5.20zł np BIK 5.50 np.Cedrob również i Suwałki płaciły po 5,50 nie słyszałem o tym zakładzie ani też o takiej cenie .jeśli wiesz coś więcej to proszę o adres tej ubojni , według moich wyliczeń to przy cenie zboża na poziomie 800 zł tona cena kg gęsi powinna być na poziomie 11 zł . Jeżeli zakłady nie zapłacą to będzie to koniec hodowli gęsi w Polsce bo zostaną zlikwidowane stada zarodowe .
proszę o odpowiedż . Pozdrawiam
  • 0

#5 hirek

hirek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 21:59

Różnie z tym jest, do tej pory sporo mięsa gęsiego eksportowane było na zachód: Niemcy, Francja. Faktycznie przy obecnych cenach zboża a co za tym idzie i pasz, może się okazać, że na innych rynkach europejskich pojawią się hodowcy, którzy będę dostarczyć na te rynki mięso taniej.
Co do decyzji o zaprzestaniu produkcji warto się poważnie zastanowić, każdy rynek charakterzyzuje się tym, że są szczyty i doliny, a średnia bądź co bądź i tak jest wyżyna :-)

Jednym słowem nie jest ciekawie, ale na pewno prędzej czy później będzie lepiej. Ja zastanowiłbym się na chwilowym zmniejszeniem obsady, ale na pewno warto wypatrywać lepszych dni. Myślę, że na gęsinę nadejdą szybciej niż można się tego spodziewać.

Tak przecież było w 2010 roku na rynku płodów rolnych, wszyscy narzekali, że susza, potem powódź, a jak się okazało to większość rolników wyszła na tym bardzo dobrze. Popatrzmy chociaż na aktualną cenę zbóż, owoców, warzyw, tak wysokich cen to się nikt nie spodziewać.
  • 0

#6 nusia2391

nusia2391

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:03

Osobiście w 2010r do chodowli dołożyłam około 15 tys zł. firma Bik , do ktorej sprzedalam gesi bardzo mnie oszukala najpierw na wadze a potem przy klasyfikacji tak zrobiono nie tylko ze mna . Z obiecanej ceny
5,20 plus vat za czesc towaru otrzymalam 3 zl . Uwazam , ze nalezy przestrzec innych przed ta firma jak i przed hodowla gesi w tym roku. Skoro zaklady nie chca podzielic sie zyskiem z hodowca to niech same sobie te gesi chowaja . Pozdrawiam i prosze o odpowiedz , przepraszam za jakosc tekstu ale cos stalo sie z klawiatura komputera
  • 0

#7 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:04

witam.zamierzam w tym roku zaczac hodowle gesi na poczatek 50 szt.gdzie moge kupic piskleta a potewm sprzedac gesi.mieszkam kolo Kalisza.Wielkopolska.

  • 0

#8 nusia2391

nusia2391

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 00:23

witam.zamierzam w tym roku zaczac hodowle gesi na poczatek 50 szt.gdzie moge kupic piskleta a potewm sprzedac gesi.mieszkam kolo Kalisza.Wielkopolska.


Pisklęta możesz kupić w Szepietowie wylęgarnia Wandy Stryjek tel:
600-621-307 są to w/g. mnie jedne z najlepszych piskląt w Polsce a co się tyczy sprzedaży to najlepiej zrobisz jak sprzedaż je wśród znajomych , ja taką ilość zagospodarowałam sama , nie szukaj zbytu w ubojniach z powodu małej ilość i , nie radzę ci podpisywać umów z jakąkolwiek firmą ponieważ w tym roku bez doświadczenia dużo stracisz, a zakłady namówią cię do chowania od razu kilku tys. sztuk. Znam osobiście rolnika który stracił dom i gospodarstwo, uwierzył firmie z Iławy ,że do chodowli wystarczy trochę wody , trawy słońca wcisnęli mu 7000 szt wiedząc , że napewno będzie plajta , tak też się stało- firma zarobiła na nim z tytułu naliczonych kar umownych , jest to dosyć częsta praktyka . Pozdrawiam.
  • 0

#9 waldi

waldi

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 10:07

Witam, w sprawie ubojni AMI Mikstat, znajduje się w pow. Ostrzeszowskiem w wielkopolsce, adresu nie znam. Niestety ja nie hoduję gęsi, taką informację miaem od znajomego, myślę jednak, że nie jest już aktualna
  • 0

#10 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2011 - 16:23

Witam od 8 lat hoduję gęsi w tym roku proponują ceny skupu na
poziomie 7,30 zł uważam , że taka cena nie pokrywa kosztów produkcji
i w tym roku rezygnuję z hodowli. Proszę o informację co myślicie na ten
temat. Pozdrawiam:idea:

witam nusio

  • 0

#11 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2011 - 12:15

Witam,
czy ktoś z państwa hoduje lub zna kogoś kto hoduje gęsi białoczelne (anser albifrons) i gęsi zbożowe (anser fabilis)? Interesują mnie hodowle w zachodniej lub centralnej Polsce, okolice Poznania, Wrocławia lub przy granicy z Niemcami. Proszę o kontakt mail : maja_1986@wp.pl
  • 0

#12 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2011 - 08:08

Witam Państwa
Jestem pracownikiem firmy CEDROB S.A., piszę do wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą firmą w zakresie zakupu z Państwa ferm gęsi tuczonych. Oferujemy konkurencyjną cenę, szybki termin płatności, oraz łatwy i szybki odbiór, nowoczesnym transportem kontenerowym. Zainteresowanym naszą propozycją, podaje swój numer kontaktowy ? 696 037 452.

  • 0

#13 Karols

Karols

    John Deer

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 23:42

Witam. Gdzie można kupić małe gęsi jednodniowe woj.łódzkie ok. Tomaszowa Mazowieckiego? Pozdrawiam:-)
  • 0

#14 jaskółka

jaskółka

    Farmerka

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 15 maj 2012 - 21:55

Witam. Gdzie można kupić małe gęsi jednodniowe woj.łódzkie ok. Tomaszowa Mazowieckiego? Pozdrawiam:-)


w każdy poniedziałek w ujeździe na rynku zwierzecym, z trzodą kończy się koło 6 rano i pojawia się zboże i drób wszelkiego rodzaju i rozmiarów, no ale na 6 rano już musisz tam być, miałam jechać wczoraj ale zaspałam więc nie wiem czy były ale przed świętami wielkanocnymi było naprawdę sporo ptactwa, kolejny punkt to nowy rynek koło marketu simply a póżniej na koniec placu we wtorki i piątkiw rawie mazowieckiej wystarczy że na 8 rano będziesz, i środy rynek w jeżowie koło stacji pks w godzinach 6-10rano, nie gwarantuje że jednodniowe akurat będą bo tego sie nie da przewidzieć
  • 0

#15 Karols

Karols

    John Deer

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:35

Dzieki jaskółka:) już wiem w tomaszowie jest wylęgarnia mi chodziło o tysiąc nawet i tysiąc piętset sztuk jednorazowo:) za kilka dni już bedą sprzedane.

  • 0

#16 krzybetko

krzybetko

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 18:18

Witam! Jestem z okolic Kielc, gdzie mogę kupić gęsi? Pozdrawiam i prosze o odpowiedz :)

  • 0

#17 Młokos

Młokos

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 23:40

Na gęsiach średnio się znam, ale ostatnio temat zaczyna chyba wracać - coraz więcej mówi się i pisze o tych wszystkich festynach, które mają promować gęsinę. Odbywa się to głównie na Kujawach. Teraz sporo kasy pompuje się się w promocję tego mięsa i może przyniesie to pozytywne skutki. Ludzie znów zaczną jeść to mięso i zwiększą się zyski.
  • 0

#18 agawa

agawa

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 21:03

Witam!Mam na sprzedanie 900 sztuk gęsi.Dla zainteresowanych podaję nr tel.663-575-888
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych