Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hodowla gęsi - porady dla początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:24

Witam.Chciałbym zająć się hodowlą gęsi wiem że musiałbym trzymać około 500 sztuk tylko jak znaleść odbiorcę na tę gęsi bo w ciemno nie chciałbym ryzykować...czekam na wasze rady.Chciałbym dodać że mieszkam 50 kilometrów między Lesznem a Wrocławiem.Pozdrawiam
  • 0

#2 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 13:57

Z tymi gęsiami nie głupi pomysł, tylko trzeba mieć pewnego odbiorcę, ostatnio ceny kur i indyków sie troche poprawiły jednak cały czas pozostawiają wiele do życzenia. U mnie w regionie jest pare osób hodujących te ptaki, ale nikogo z nich nie znam więc nie wiem jak to jest z opłacalnością, na wielką skalę nikt tego nie robi.
  • 0

#3 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 16:39

No własnie dlatego mi zależy na odbiorcy bo nie sztuka kupić 1000 piskląt a później się prosić żeby ktoś kupił,wolałby podpisać z kimś umowę i mieć pewnego odbiorcę,bo jestem początkującym w tej kwestii...Na codzień zajmuje się hodowlą ptactwa ozdobnego,ale chciałbym spróbować swoich sił w hodowli gesii
  • 0

#4 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:29

Posiadam parke gęsi białych trzymam je z kurami i indykami i z innym ptactwem co jakiś czas się zdarza że jakiś ptak jest podziobany albo zabitym ale tylko osobniki osowiale lub słabsze...Nie powinienem ich trzymać z innym ptactwem czy może jest jakiś inny powód że gęsi tak się zachowują?
  • 0

#5 damianus87

damianus87

    Majster

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:56

z tego co slyszalem to zeby w ogole wejsc w ten biznes to trzeba miec min 1500 sz. zeby w miare zarobic i móc negocjowac z ubojnia...też chcialem sie przestawic na tą gałąź produkcji ale zrezygnowalem. PS. podobno w tym roku kiepsko ze zbytem i cena. ale do odważnych swiat nalezy :) pozdrawiam
  • 0

#6 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:38

Porównaj sobie kurę i gęś, jaka pomiędzy nimi jest różnica wagowa i ogólnie objętościowa. Jeszcze kiedyś jak u babci były kury i kaczki to pamiętam że co jakiś czas słabsza kura martwa leżała, młode świeżo wpuszczone do kurnika to padały cały czas. Jak babcia domyśliła się że to przez kaczki to przeznaczyła je na rosół i problem się skończył. Nie wiem jaki był powód takiego zachowania u kaczek, ale z pewnością taki sam jak u gęsi.
  • 0

#7 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 13:40

Ile kg "paszy" zje 500 sztuk gęsi przez okres trzymania do dnia uboju?
  • 0

#8 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:00

Bo zastanawiam się czy mi się to opłaca,dzisiaj do mnie dzwonił gisciu z propozycją trzymania 500 sztuk
  • 0

#9 janusk

janusk

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 luty 2013 - 19:09

witam, ja choduje gęsi, lecz w mniejszej liczbie. Stosuje chów ekologiczny. Takie gęsi są droższe, a ze zbytem nie ma najmniejszego problemu. Załączony plik  1295205658_middle.jpg   7,58 KB   336 Ilość pobrań
  • 0

#10 jacob

jacob

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 04 luty 2013 - 10:14

orientujecie się może jaki rodzaj systemu pojenia były najlepszy dla gęsi? Czy to musi być jakiś specjalny kształt miseczek itp?

  • 0

#11 poldek

poldek

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2013 - 19:36

też mam zamiar rozpocząć w tym roku hodowlę gęsi, było by to ok 6000 sztuk, prowadzi ktoś podobną hodowlę? chcę jak najwięcej wiedzieć. Czy 3 ha łąki mi wystarczą i ile ton zboża zjadają gęsi w ciągu jednego chowu.
  • 0

#12 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 06 luty 2013 - 17:58

Ja tak z innej beczki trochę...dzisiaj zauważyłem że kaczor przysiadał gęś i zastanawiam się czy jest to możliwe żeby wyszła krzyżówka:)
  • 0

#13 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 06 luty 2013 - 19:00

Na to pytanie musiał by odpowiedzieć genetyk ;D wątpię żeby zaistniała taka sytuacja, chociaż w świecie przyrody mamy mnóstwo krzyżówek to jednak większość genów sie wyklucza w wyniku czego nie nastąpi poczęcie ;) prostymi słowami mniej więcej tak to wygląda ;)
  • 0

#14 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 06 luty 2013 - 21:28

Ja tak z innej beczki trochę...dzisiaj zauważyłem że kaczor przysiadał gęś i zastanawiam się czy jest to możliwe żeby wyszła krzyżówka:)


Dziwne że gęś dała się kaczorowi ;) Takie krzyżówki są możliwe, tyle że te ptaki mogą być jakieś chore czy coś bo to nie wiadomo co wyjdzie. W swoim życiu nie spotkałem się z takimi ptakami, ale może Ci się uhodować coś takiego. Z tą krzyżówką to tak samo jak z królikami i szczurami. Pozdrawiam :)
  • 0

#15 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 06 luty 2013 - 22:02

Zwierzęta rozmnażają się tylko w obrębie gatunku. Gatunki międzygatunkowe w przypadku bardzo blisko spokrewnionych gatunków w obrębie rodziny są możliwe, jednak ich potomstwo jest bezpłodne (np. muły).
P.s.
Nie dawajcie jako przykładu na zaprzeczenie powyższego rozmnażania karasia srebrzystego.
  • 0

#16 grześ1234

grześ1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 luty 2013 - 19:41

Witam. Jakie ceny ubojnie mówią wam ceny na ten sezon???? świętokrzyskie 9 zł. netto
  • 0

#17 nowy

nowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 08 luty 2013 - 09:41

Wielkopolska proponowała mi cenę 7.50 lub cenę rynkową
  • 0

#18 grześ1234

grześ1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 luty 2013 - 17:20

No zobaczymy co dalej. Po ostatnim roku wszyscy co kury hodują to rzucili się na gęś, przynajmniej w moich rejonach.
  • 0

#19 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 08 luty 2013 - 20:35

Się przerzucili bo cena kur i indyków pozostawia wiele do życzenia, a przecież z czegoś trzeba żyć więc po co trzymać po kosztach produkcji kury jak na gęsiach jeszcze da się jakoś wyjśc. Pozdrawiam :)
  • 0

#20 grześ1234

grześ1234

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2013 - 15:16

No nie wiem czy w tym roku będzie się dało wyjść jak będzie dużo mięsa to cenę obetną i już.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych