Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gorczyca - co i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 09:51

Mógłby mi ktoś podać wszystkie informacje dotyczące tego poplonu?
  • 0

#2 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 22:55

Ale o jakie parametry dokładnie ci chodzi ? dawki wysiewu ? ;) określ to bardziej precyzyjnie ;)
  • 0

#3 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 21:12

Chodzi mi głównie o to ile gorczyca rośnie do zakwitnięcia, jak o nią trzeba zadbać i jak ją się sieje bo z tego co słyszałem wysiewa się ok. 20kg na hektar i robi się to specjalny siewnikiem do poplonu którego niestety nie mam, więc czym to mam siać? Pozdrawiam :)
  • 0

#4 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 22:02

Nie obraź się Wojtek, ale "poplon" oznacza miejsce w płodozmianie, a nie sposób użytkowania. Ty uprawiasz gorczycę w plonie głównym na przyoranie (jak zrozumiałem). Siewniki do poplonów pozwalają maksymalnie skrócić okres od zbioru rośliny głównej do siewu poplonu bo tu czas ma ogromne znaczenie. Są też o wiele mniej precyzyjne bo ta precyzja ma drugorzędne znaczenia dla poplonu. Ja zawsze poplony i wsiewki poplonowe siałem zwykłym "poznaniakiem" bo taki mam, a mój sąsiad używa do siewu poplonów rozsiewacza do nawozów. Nawet nie zmieniałem rolek wysiewających na te do nasion drobnych. Siej zwykłym siewnikiem który używasz do zbóż. Pozdrawiam!
  • 0

#5 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 07:52

Przepraszam za pomyłkę, nie znam wszystkich zwrotów, a wiele stosuje nieprawidłowo, ale mniej więcej wiadomo o co chodzi :). Dzięki za pomoc bardzo mi Grzegorzu pomogłeś, teraz już wszystko wiem i zaczynam pracę na tym polu. Pozdrawiam :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych