Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deutz-Fahr 4.50 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 13:28

Proszę o opinie na temat tego ciągnika, może ktos ma Deutz-Fahra, napiszcie cos o nim, jak wiecie cos konkretnego, chce kupić taki ciągnik i zastanawiam sie miedzy nim a John deerem 3040. Proszę o pomoc

  • 0

#2 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 16:10

Ładna maszynka jeżeli zadbana to będzie się odwdzięczać długoletnią praca ciągnik nie do zajeżdżenia jeżeli nie był katowany lub zlepiany sąsiad sprowadził takiego kilka lat temu i sprzedał znajomemu od tamtej pory poszedł jemu czujnik wiatraka i nic więcej się nie działo. Ja posiadam mniejszego brata Dx 3.90 .
  • 0

#3 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 19:21

A jakies porownanie Deutza 4.50 a John Deera 3040? Jakies plusy i minusy? ktory jest lepszy?
  • 0

#4 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 20:26

nie miałem nigdy styczności z JD jakimkolwiek więc nie wiem z tego co wiem to naprawa 2 pomp w JD to koszt około 9 000 zł
  • 0

#5 Miki

Miki

    Administrator

  • Administrator
  • 1114 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 20:50

Powiem Ci tak. Mimo że jestem zwolennikiem Jelenia to intuicja mi podpowiada żebyś wybrał Deutza. Wadą Deutza może być jednak słaba widoczność z kabiny!
  • 0

#6 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 21:38

nie zgodzę się co do widoczności z kabiny słupki są cienkie kabina może nie jest duża i przestronna ale dla kierowcy w zupełności wystarczy czasami widoczność z kabiny jest ograniczona wtedy bierzesz suchą szmatkę przecierasz szklane drzwi i resztę szyb i jest elegancka widoczność. A w JD nie wydaje mi się że jest lepsza widoczność nie wspominając już o drzwiach które zamykają się na samym środku jak siedzisz to prosto przed sobą masz łączenie drzwi . No i wsiadanie nie należy do najprzyjemniejszych w JD tego typu
  • 0

#7 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:19

widocznosc z kabiny to dla mnie maly problem, bardziej interesuje mnie cos o silniku, czy jest wytrzymały, jak z chłodzeniem i co ze skrzynią biegow bo podobno jest jakas wadliwa (biegi wyskakują). Napiszcie jeszcze cos. Bo musze sie szybko decydować. z góry dzieki.
  • 0

#8 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:35

Silnik ma jak dzwon przynajmniej u mnie ciągnik ma 75 km chodzi w pługach 3 skibowych obrotowych Overum Kosiłem nim po 10 ha kukurydzy dopóki kosiarka jednorzędowa mi się kompletnie nie rozsypała jeżeli będziesz dbał o silnik to będzie chodził wiecznie. A skrzynia to tak u mnie wsteczny wyskakiwał koszt części około 2 000 zł . Jeżeli kupisz zadbany ciągnik to będzie wszystko jak należy. W JD jedna pompa jest umieszczona z przodu koło chłodnicy a żeby dostać się do drugiej musisz rozpołowić ciągnik zdjąć kabinę. a W Deutz-u masz wszystko na wierzchu w moim jeszcze hamulce się zapowietrzają ale powtarzam mój jest starszym modelowo i mniejszym bratem Dx 4.50 . Ten model co cię interesuje jest cięższym modelem od mojego dźwignie biegów chodzą w oleju a u mnie na sucho, ogólnie 4.50 jest nowocześniejszy.
  • 0

#9 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:47

Witam.Panowie ruszcie się i pomóżcie koledze z tego co się oriętuje to JDsądobrymi ciągnikami ale niestety części są do nich droge,ale nie musi się zaraz w nich coś psóć na temat Deutza się nie wypowiadam nie znam tych maszyn.Pozdrawiam.
  • 0

#10 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:13

Czyli podsumowując, Nastawiać sie jednak na Deutza? a nie na JD? Jeszcze jedno co mnie interesuje to chłodzenie w Deutz-u, jest chlodzony powterzem a nie cieczą. Są jakieś różnice w chłodzeniu powietrzem a cieczą?
  • 0

#11 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 11:59

tak jest jedna i to bardzo ważna w zimę nie musisz martwić się o płyn chłodniczy i musisz pamiętać o czyszczeniu filtra powietrza, z resztą tak jak w każdym innym ciągniku tak i w tym trzeba czyścic filtr powietrza. jak będziesz kupował to sprawdź czy biegi nie wyskakują pojeździj nim trochę po prostu na każdym biegu .
  • 0

#12 malyrolnik

malyrolnik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 12:00

Kup JD są bardziej prestiżowe i mniej popularne. Jak kupisz JD każdy będzie Cię podziwiał, że skąd on ma tyle kasy na JD i jego serwis. Deutz jest już popularny bo wyrobił sobie już nie złą renomę A JD w środowisku prostych rolników to hinol co nie jest prawdą zaprojektowano go w USA. Ja ci polecam JD. Szukaj maszyn po leasingowych za 50.000 możesz kupić nawet JD z 2004 roku. Nie kupuj ciągnika od handlarza po remoncie najlepiej kup trochę zdezelowanego i napraw po swojemu wtedy wiesz co maszy w maszynie i na co musisz uważać.
  • 0

#13 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 12:18

Małyrolnik a gdzie takie można znaleźć?
  • 0

#14 malyrolnik

malyrolnik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 13:38

W internecie oczywiście.
  • 0

#15 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 16:15

W internecie oczywiście.


O konkrety prosimy o konkretne ogłoszenie np dla naszego kolegi który szuka ciągnika
  • 0

#16 malyrolnik

malyrolnik

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 18:25

Sorry pomyliłem się za 50.000 JD mozna kopić z 1994 roku.
  • 0

#17 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 18:51

To zmienia postać rzeczy pokaż koledze ten ciągnik jak nie chcesz się z nami podzielić to wyślij mu link na priv.
  • 0

#18 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:17

malyrolnik, ja chce mieć ciągnik do pracy w polu a nie na wystawę, Deutz ma przedni napęd hydrauliczny? nie ma wałków kardana?
  • 0

#19 Ojciec

Ojciec

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:40

Ten o który cię interesuje to nie wiem w moim napęd przedni uruchamiany jest mechanicznie ( dźwignia do góry) do jakiej ceny szukasz ciągnika może co większego z innej marki cię interesuje?
  • 0

#20 mmaattii

mmaattii

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:42

max to jest 35 tys, powaznie myslalem o deutz-u ale to chłodzenie powietrzem i skrzynie biegów mnie nie przekonuje, Myślałem tez o JD i massey fergusonie, lub Case.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych