Skocz do zawartości


Zdjęcie

czosnek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Esseker of dark

Esseker of dark

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 20:32

Witam
chciałbym w tym roku posadzić czosnek , jest to mój pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć czy to się wogóle opłaca ? Co o tym sądzicie ??
  • 0

#2 alicja575

alicja575

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 20:44

witam bardzo dużo pracy ale się opłaca trzeba z początku trochę zainwestować
  • 0

#3 Kowalik

Kowalik

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 07:37

Jasne że się opłaca jest wokół tego dużo chodzenia ale nic nie ma za darmo. Uprawa czosnku wymaga dużego nakładu roboczogodzin tym bardziej że zaczynasz i nie masz jeszcze wyćwiczonych zabiegów i przygotowanych maszyn.

Jednak ten nakład się zwraca bo przychód jest większy, wiesz najłatwiej jest posiać pszenice albo kukurydze ale wtedy z 10 hektarowego godpodarstwa rodziny nie utrzymasz.
  • 0

#4 MisiekNaj

MisiekNaj

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 08:59

Witam. :)
Poszukuję osoby z doświadczeniem odnośnie sadzenia czosnku na wiosnę. Proszę o kontakt tu, bądź też gg: 22356947

Bardzo ważne. Dziękuję. :)
  • 0

#5 Jan-ros77

Jan-ros77

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 08:08

Gleba najlepiej bogata w próchnicę, dodatkowo wzmocniona kompostem. Przy nawożeniu zwróć uwagę na niską zawartość chlorków, bo niszczą czosnek. Miejsce przewietrzne. Najlepiej na ziemi po pomidorze czy ogórku. Nie sadz na ziemi na której poprzednio był czosnek posadzony, ziemniaki, cebula.


  • 0

#6 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 09:21

Warto to przeczytać przed podjęciem decyzji co do produkcji czosnku - finanse.wp.pl/kat,58436,title,UE-Chinski-czosnek-zaleje-Polske,wid,15247718,wiadomosc.html
  • 0

#7 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 11:01

Przy uprawie czosnku jest sporo roboty ,ale cena dobra i jest zbyt tego nikt nie uprawia na jakąś wielką skale dlatego na rynku brakuje go cały czas. Jest ten importowany ,ale on z wyglądu tylko przypomina czosnek.
  • 0

#8 garzew

garzew

    Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 08:41

Dlatego właśnie uprawa czosnku jest małoopłacalna i niewielu osób się bierze za jego uprawę. Rynki są zalewane importowanym czosnkiem czy to legalnie sprowadzanym ze wshodu czy to pochdzącym z przemytu (swoją drogą najczęściej taki czosnek to jest nic nie warty).
Co do uprawy to najważniejsze aby gleba była przepuszczalna i bogata w pruchnicę. Najgorsze tylko że nie ma właściwie oprysków dedykowanych pod czosnek i trzeba eksperymentować.
  • 0

#9 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 21:47

garzew
Czosnek na mniejszą skalę się opłaca musisz mieć tylko zaufany rynek zbytu. Jak będziesz hodował prawdziwy czosnek o smaku i zapachu ,a nie tylko wyglądzie to będziesz miał klientów. Nie wiem czy miałeś kiedyś do czynienia z tą rośliną, mój znajomy ogólnie taki mały gospodarz co roku czosnek uprawia i jest zadowolony, sam na początku nie wierzyłem że tak dobrze na tym można wyjść i że na rynku jest na to taki popyt. Ten czosnek ze wschodu to kosztuje grosze ,ale nawet tych groszy nie jest wart.
ps. Ostatnio słyszałem że wykryli jakiś gruby przemyt czosnku ze wschodu do Polski, podobno jakaś akcja na miliony złotych.
  • 0

#10 Dariusz7

Dariusz7

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 styczeń 2022 - 16:15

Jasne że się opłaca jest wokół tego dużo chodzenia ale nic nie ma za darmo. Uprawa czosnku wymaga dużego nakładu roboczogodzin tym bardziej że zaczynasz i nie masz jeszcze wyćwiczonych zabiegów i przygotowanych maszyn.

Jednak ten nakład się zwraca bo przychód jest większy, wiesz najłatwiej jest posiać pszenice albo kukurydze ale wtedy z 10 hektarowego godpodarstwa rodziny nie utrzymasz.

Witam, czy mogę zadać kilka pytań odnośnie uprawy czosnku, mój nr telefonu 603 586 570, pozdrawiam Dariusz


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych