Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bizon Gigant ZO83 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukash2515

Lukash2515

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 22:00

Witam
Założyłem ten temat ponieważ mam mały problem
Mianowicie trafił mi się do kupna Bizon Gigant ZO83 ale nic o nim nie wiem :(
Moje pytanie do was jest takie: czy ktoś posiada owy kombajn, jakie jest spalanie, i najważniejsze czy są dostępne części...:dodgy:
Posiadam Bizona ZO50 ale przyszedł czas by go zmienić....
Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • 0

#2 fanfso

fanfso

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 21:16

Napewno włoji dużo ropy bo siedzi w nim hydrauliczna rura i pięciometrowy heder, pali znacznie więcej od Rekorda a rekord też potrafi wciągnąć, kolega go ma i spalanie utrzymuje się na poziomie 20 l/na 1 godzinę koszenia więc ten dobre 30 łyknie :D
  • 0

#3 pasiu66

pasiu66

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 19:41

Spali dużo ale ile zrobi. W końcu 6 klawiszy trochę przetrawi... Ogólnie ciężka sprawa z częściami do giganta, trzeba mieć duuży garaż i ciężko się nim poruszać po drogach. Z tego co słyszę dość awaryjny sprzęt.
  • 0

#4 bizon

bizon

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 20:11

jestem właściecielem takiego kombajnu to super maszyna wbrew temu co sie mówi to jest mało awaryjna i prosta w konstrukcji wydajnośc no realnie to od 9 rano do 1 w nocy bo niebyło rosy 47ha zyta zebrane przy plonie około 4.5T/ha słoma skracana spalone 620l spalanie w tej maszynie jest uwarunkowane długościa i wilgotnościę słomy poniewaz przy maxymalnej prędkości jezdnej jednak to 240Km to troche mało
mowa cały czas o modelu 5083 bo te starsze to fakt ttroche zajechane przez PGRy pozdrawiam i goraco polecam chętnie odpowiem na wszystkie pytania

p.s pozdrowienia dla tych co giganta porównuja z rekordem lub superem polecam kosultacje z lekarzem lub farmaceutą :D
  • 0

#5 Mikruss

Mikruss

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 972 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:14

Dokładnie gigant jak na swoje czasy wyprzedzał epoke, w tedy gdyby na początku poprawili od razu układ jezdny ( bo z nim były przeważnie problemy) to classy i inne marki mogły tylko mu pomachac pod względem wydajności :)
  • 0

#6 grzepaku1

grzepaku1

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:34

to młuciłeś tym kombajnem ponad 3 ha na godzinę może to i możliwe ale w życie skracanym w innych zbożach takiej rewelacji nie będzie bo będzie się sypało z tyłu sita nie dadzą rady ,nigdy giganta nie miałem ale myślę że kupując go kolego Lukash2515 narobisz sobie kłopotu wszystkich części do tego nie ma od ręki przynajmniej w moim rejonie bo i gigantów nie ma a i areał musiał by być większy i to poletka większe
  • 0

#7 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 11:55

Ja myślę że to trochę za duży kombajn jak na Bizona, on był dobry jak był nowy i jeździł w PGR (większość tych kombajnów tam pracowała). Teraz Bizon to przestarzała konstrukcja i teraz są np. Classy w wielkości Giganta tyle że nowocześniejsze, koszenie w nich to przyjemność i są mało awaryjne, a gdy ZO83 zacznie się psuć ( a to bardziej niż pewne) to zaraz będą duże koszty i problemy z dostaniem części. Sądze że o wiele lepiej zainwestować w coś zachodniego jak musisz kupić kombajn o takich rozmiarach. Pozdrawiam :)
  • 0

#8 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 17:55

Warto też pomyśleć czy opłaca ci sie kupić takiego kolosa, jeśli będziesz parę razy dziennie zmieniał pole to więcej stracisz na przejazdy niż koszenie ;) chyba że masz pola po 30 ha jedno to inna sprawa ;)
  • 0

#9 kubusjettaII

kubusjettaII

    moderator forum

  • Super Moderator
  • 1627 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 09:56

popieram kolegów, na mniejsze kawałki za duża maszyna. lepiej kupić coś mniejszego i jeśli ma być to polski to niech to będzie rekord lub super, przynajmniej nie będzie większych problemów z częściami bo rynek jest tym zawalony, a z083 było dużo mniej wypuszczanych na rynek, poza tym mniej kombinacji z przejazdami.
  • 0

#10 przemek2092

przemek2092

    V.I.P

  • Moderator
  • 1052 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 17:58

Częsci o wiele wiecej i bardziej dostępne co znacznie ułatwi ci naprawę w razie czego ;)
  • 0

#11 muzyk

muzyk

    Super Farmer

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 744 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 22:41

Myśle że Wojtek rozsądnie podszedł do tematu a niby czemu ma kupić kombajn który dawno wyszedł z produkcji i ma części byle jakiej jakości.Pozdrawiam.
  • 0

#12 grzegorz-dyba

grzegorz-dyba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:12

grzegorz witam mam zamiar kupić właśnie kombajn z5083 lecz mam wątpliwości co do awaryjności i dostępu części mam o koszenia ok.120 hektarów rocznie.Mam z056 ale trochę wolno idzie koszenie tym kombajnem i szukam czegoś większego
  • 0

#13 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:14

Podaj swój budżet, jaki masz na ten kombajn. Pozdrawiam :)
  • 0

#14 grzegorz-dyba

grzegorz-dyba

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:22

Podaj swój budżet, jaki masz na ten kombajn. Pozdrawiam :)




mam ok 35000 zł na zakup kombajnu
  • 0

#15 VoYtek8

VoYtek8

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 2648 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:02

No to kolego Ci tak powiem że to jest za mało jak na kombajn na ten areał. Ok kupisz tego Giganta, ale to nie jest nowoczesny wygodny kombajn. Popatrz na to jak mało masz ich w Polsce obecnie, a to czemu? Bo kombajn tych gabarytów powinien być wygodny i posiadać jakieś nowiniki techniczne, a on niestety jest maszyną z poprzedniej ery w rolnictwie. Areał ma duży i ja bym na Twoim miejscu na takie pole kupił coś zachodniego najlepiej jakiegoś Classa Dominatora. Pozdrawiam :)
  • 0

#16 DuzyGrzegorz

DuzyGrzegorz

    V.I.P

  • Użytkownik
  • 3601 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:35

Bizon Gigant to podróbka Fahr'a M1600 Hydromat. Przepustowość młocarni fabryka podawała 8-10 kg/s, a wydajność godzinową 1,77 ha/h (wg producenta). Wyprodukowano ich mniej niż 1000 szt. Przy takim poziomie produkcji o części jest ciężko, a będzie jeszcze gorzej, zwłaszcza dla Z083, którego wyprodukowano znacznie mniej niż Z061 (tak! Z061 gdyż na tabliczce był błąd, a podejście fabryki było takie, że nawet nie chciało się tego zmienić po zakończeniu produkcji kilkudziesięciu Z060). Porównaj moc silnika i idące za tym spalanie oraz przepustowość/wydajność do "Supra", a przekonasz się sam czy Ci się opłaci i dlaczego nawet PGR-y wolały "Supra" od "Giganta". Gdybym ja miał kupować wolałbym oryginał niż podróbkę. Pozdrawiam!
  • 0

#17 bizon

bizon

    Nowy

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 11:00

Bizon Gigant to podróbka Fahr'a M1600 Hydromat. Przepustowość młocarni fabryka podawała 8-10 kg/s, a wydajność godzinową 1,77 ha/h (wg producenta). Wyprodukowano ich mniej niż 1000 szt. Przy takim poziomie produkcji o części jest ciężko, a będzie jeszcze gorzej, zwłaszcza dla Z083, którego wyprodukowano znacznie mniej niż Z061 (tak! Z061 gdyż na tabliczce był błąd, a podejście fabryki było takie, że nawet nie chciało się tego zmienić po zakończeniu produkcji kilkudziesięciu Z060). Porównaj moc silnika i idące za tym spalanie oraz przepustowość/wydajność do "Supra", a przekonasz się sam czy Ci się opłaci i dlaczego nawet PGR-y wolały "Supra" od "Giganta". Gdybym ja miał kupować wolałbym oryginał niż podróbkę. Pozdrawiam!



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych