Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
żywienie kaczek
Autor Wiadomość
tofikarius Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 2,959
RE: żywienie kaczek
Zawsze najlepiej jednego zostawić bo w innym wypadku będą walki az jeden drugiego przedmorze
ja do dzis miałem 3 kaczorów ale jak dzis dudowaly sie na kupe to biegusy nie wiedziały gdzie maja sie schowac wiec teraz mam jednego z kaczkami jednego w lodowce a jednego uduszonego w brytfance któremu zjadłem udka na kolacjeSmile
12-08-2013 21:58:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników lubi ten post:
ali71 (01-10-2014), robert983 (08-12-2013)
ania1983 Online
V.I.P
*

Liczba postów: 1,412
Robercie, to że garbonose głośno krzyczą mi absolutnie nie przeszkadza ;D ja z moją to sobie codziennie gęgałam Big Grin u mnie im głośniej tym weselej dla mnie, co innego natomiast myśli mój mąż i dlatego nie zgadza się na perliczki :/
co do parki, to właśnie gdzieś czytałam żeby gąsior miał jedną maksymalnie 2 samiczki, bo jak jest ich więcej to jajka są często nie zapłodnione.

hahaha Tofik Big Grin to ten z brytfanki musiał być najsmaczniejszy ;D

no nic, nie ma co planować, na wiosnę będę widziała ile będę miała gąsek, wtedy będę myślała Big Grin
13-08-2013 06:36:40
wiejskieżycie Offline
3mam kurki dla jaj :)
*

Liczba postów: 1,241
Dużo zależy od temperamentu gąsiora. U mnie w stadku na jednego przypada 5 gąsek i pierwsze 41 jaj było ekstra zapłodnionych. Jakie było zapłodnienie późniejszych nie wiem, bo jajka były skarmiane kurczętami, psem i kotami.
Jeśli zależy Ci na gabarytach gęsi oraz na jak najlepszym przyroście masy, to polecam gąski białe (najlepiej Kołudzkie) lub gąski Landes. Jedne i drugie choć te drugie znacznie chętniej wysiadują same jajka, z tym że gąska Landes zniesie ich maksymalnie 20 w ciągu jednego cyklu, natomiast u gąski białej wygląda to znacznie, znacznie lepiej. Nie pamiętam już dokładnie, ale moja biała gąska w pierwszym roku życia zniosła chyba z 70-80 sztuk.
Białe gąski Kołudzkie u mnie dorastały do 8 kg (gąsiory). W tej chwili hoduję gąski Kubańśkie, tę wspomnianą białą i mix po niej i po gąsiorze Kubańskim. Mix przyrósł znacznie szybciej niż gąski Kubańskie. Wejdź na mojego floga i zobacz jaka jest różnica w proporcji jego i reszty, choć są z tego samego dnia.
Co do chleba to sprawa wygląda jeszcze tak, że im mniej w nim dodatków i różnego typu świństw (to zależy od piekarni), tym mniejsze ryzyko, że kurkom się zaszkodzi podając go. To taka swoista ruletka. Ja bym odradzał jego podawanie w zbyt dużych ilościach i zbyt często. Do tego najlepiej podawać drobniutkie suche okruszki. Chleb wolniej się w żołądku i w wolu rozkłada i się psuje, wtedy kwasy chlebowe niszczą żołądek i wątrobę. W przypadku kurek objawami mogą być sine dzwonki i grzebienie.
13-08-2013 07:17:32
ania1983 Online
V.I.P
*

Wiejskieżycie, a jak na tego floga wejść?

co do chleba, to moje kury go nie dostają, kury są typowo na jajka chowane więc mają tylko pszenice, co jakiś czas kukurydza, no i to co same znajdą.
ten nieszczęsny chleb to tylko kaczuszki dostają
ja miałam teraz właśnie białą gęś, piękna, spokojna tylko kaczki i kurczaki atakowała, ale do mnie przychodziła żeby ją pogłaskać Big Grin no i jako że chodziła luzem to jak coś na polu z mężem robiliśmy to była zawsze przy nas, dlatego tak trudno było nam ją zabić, no ale na ten czas nie było innego wyjścia.
a co do rasy, to nie wiem jaka to była, bo u nas na rynku mają ludzie ale nie wiedzą co ;/ kaczki pekin, kury zapytaj jakie, no jak to? kura to kura ;D gęś to gęś ;D
ale znalazłam juz inny ryneczek 20 km. ode mnie i tam za rok najpierw się skierujemy
13-08-2013 07:25:30
wiejskieżycie Offline
3mam kurki dla jaj :)
*

Liczba postów: 1,241
Wejdź w zakładkę "FOTO I VIDEO ALBUM'' tytuł wątku "Mój fotoblog" na pierwszej stronie wątku podałem link, który odnosi do fotek. Musisz przejrzeć, bo są miesiącami i w lipcu chyba zamieszczałem ostatnie fotki gąsek. Czas na aktualizację. Przyjemnego oglądania. Smile
13-08-2013 07:29:55
pawelxy1 Offline
V.I.P
*

Liczba postów: 1,054
Ania gdy chcesz mieć bardziej smaczne jajka to dawaj kurkom skorupki jajek pokruszone, to co zostaje po obiedzie typu ziemniaki kasza itp, trawe posiekaną zboże i lucerne;d
Bd miała smaczne jajka;d
13-08-2013 08:12:42
ania1983 Online
V.I.P
*

Wiejskieżycie, obejrzałam zdjęcia, śliczne masz te gęsi i jaki one mają duży wybieg...
ale koteczki to masz cudowne Big Grin śliczne i słów mi brak jakie jeszcze Smile

Paweł, skorupki jaj kury dostają , chociaż w okresie jak są kaczki to więcej kaczki zjadają tych skorupek niz kury Tongue kurom mielę i do zboża wrzucam bo inaczej nie ruszą, kaczuchom natomiast daję całe.
trawy kurom nie siekam, bo same sobie skubią co chcą Big Grin
a resztki po obiedzie zawsze lądują na kompoście, kompost jest na wybiegu więc kury co chcą wyjedzą a reszta się rozkłada na super czarną ziemię Big Grin
13-08-2013 08:59:54
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Liczba postów: 3,263
Witam dla kur na zimę dobra jest też kreda pastewna zmieszana z paszą działa na wzmocnienie skorupek jajek ;] a i zapomniałem o tych gęsiach ja mam gąsiora garbonosego i dwie gęsi to tak krzyczą że głowa boli zwłaszcza o 6 rano jak już im się znudzi siedzenie w kurniku a i tego samego względu nie mam perlic tylko u mnie to rodzince przeszkadza;[ pozdrawiam
13-08-2013 10:27:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
pawelxy1 Offline
V.I.P
*

Dzięki Robercie;d Bd musiał zacząć stosować/.

Aniu a masz lucernę bądź cykorię? Liście buraków pastewnych jak najbardziej do żywienia się nadają.
Króliki za to uwielbiają mlecz, lubernę i babkę lancetowatą;d
13-08-2013 10:31:25
ania1983 Online
V.I.P
*

kreda pastewna, miałam kupić i jakoś ciągle mi schodzi... ale na skorupki jaj przez zimę ani w ogóle nie narzekam, zresztą na kurki też Big Grin w zimie miałam 6 kur i codziennie 6 jaj, przez całą zimę.
niestety nie mam lucerny, cykorii tym bardziej, na wiosnę będzie trzeba o czymś pomyśleć.
a królik to babkę i mlecz wiem że bardzo lubi Smile do tego krwawnik, koniczyna i osty takie kujące ze muszę mu w rękawiczkach rwać Tongue a jako przysmak dostaje co kilka dni gałązkę piołunu, uwielbia go Smile

Robercie, moje zwierzaki w lecie to na zewnątrz są zazwyczaj przed 6 Big Grin wiadomo, potem im dłuższa noc tym dłużej siedzą w kurniku.

a co do perlic, to ja męża już trochę namawiam, nie zgadza się, zaparł się i koniec, ale w końcu dopnę swego, bo pamiętam z dzieciństwa smak rosołku na perliczkach ;D
13-08-2013 11:07:50
pawelxy1 Offline
V.I.P
*

Moje od 6 - 21 różnie w zimie to wiadomo jak ciemno to chowają się;d
Piołun? To ciekawe dzięki;d
13-08-2013 11:28:12
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Jak jadę do pracy to wypuszczam przed szóstą cały inwentarz ale teraz jak mam urlop a jest już po żniwach to chciało by się do tej siódmej pospać a tu wrzaski i trudno trzeba wstać ja mam króliki ale one mają tylko siano [zboże takie jak i kury] suchy chleb i marchew ale z królikami koniec jeszcze z tydzień i się ich pozbędę.
Aniu to kury dobrze ci się niosły skoro 100% nieśności ale sześć jajek dziennie to i tak dużo kto to zje tyle dziennie nie próbowałaś odsprzedać nadwyżki pozdrawiam
13-08-2013 11:48:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
ania1983 Online
V.I.P
*

jaja sprzedawałam na święta ludziom, bo tu sie prawie nikomu nie niosły, ale to dlatego ze ludzie karmią kury przede wszystkim ziemniakami, kury są zapasione a taka to sie nie niesie...
co nie sprzedałam to po rodzinie na święta też dostali.

Paweł, ale z tym piołunem to ostrożnie dla królików, bo nie wiadomo jak działa w większej ilości, tak jak pisałam mój to dostaje jako przysmak bo uwielbia ale tak 2-3 razy w tygodniu po gałązce, jak wyjątkowo mała to dwie Tongue
13-08-2013 13:32:42
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

A jak tam wyszła klatka dla królików kto wygrał?
13-08-2013 13:49:52
ania1983 Online
V.I.P
*

wydaje mi się, ze ja wygrałam Big Grin
wprawdzie moja klatka jest o połowę mniejsza bo to dla samca, ale ja sobie ładnie deseczki najpierw na cyrkularce wszytskie przyciełam a potem robiłam klatkę, a mąż docinał jak któraś wystawała piłą motorową Tongue
jeszcze tylko siatkę założyć, ale jaką siatkę kupic do klatek??
13-08-2013 14:17:04
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Jest taka siatka o oczkach nie wiem 3na 3mm ja chyba taką kupowałem albo 5 na 5mm z drutu zgrzewanego koszt coś 14zł za m2
13-08-2013 14:24:53
ania1983 Online
V.I.P
*

Robercie, dzięki jak będziemy na zakupach to popatrzymy na taką, może w sobotę juz pojedziemy po króliki, no chyba ze mężowi coś wypadnie w pracy ...
13-08-2013 14:56:45
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Witaj Aniu i jak z królikami zakupione? jak tam mają się twoje zwierzątka?;] pozdrawiam
24-08-2013 22:18:39
ania1983 Online
V.I.P
*

Robercie, króliki jeszcze nie kupione, klatki czekaja prawie gotowe, mąż musi tylko drzwi zamocować. nie ma czasu żeby podjechać i kupić te króliki, mąż niedługo jedzie do szpitala i mamy masę roboty przy domu którą trzeba skończyć...
a co do reszty zwierzaków, to dziękuję dobrze sie mają Big Grin
kaczkom w końcu udało sie kupić ziemniaki i od tygodnia chodzą zadowolone i najedzone Big Grin a i ja jestem spokojniejsza.
kura chyba mi na jajkach siądzie, kwoczy od 3 dni, a dzisiaj w południe siadła i tak siedzi...nie na jajkach bo jajka pozbierałam jak zwykle przed południem, ale jak jej nie przejdzie, to muszę się na wieś wybrać i kupić kilka jaj od kogoś kto ma kury i koguta Tongue bo u mnie koguta w tej chwili brak.
a jak by już siadła to nie chcę jej odbierać możliwości wysiadywania jaj, będę wiedziała na przyszły sezon przynajmniej jaka z niej kwoka Smile
no ale to jeszcze nic pewnego...
24-08-2013 22:44:28
robert983 Online
Rolnik z Mazowsza

Witaj;]to jeszcze jest czas na króliki lepiej jest w lato bo woda chociaż nie zamarza,to fajnie że ziemniaczki kaczkom kupiłaś;]a co do kwoki to ja już chyba dał bym sobie z kurczakami na zimę bo jak się wyklują to będzie koniec września ale jeśli masz dobre warunki dla kurczaków to na wiosnę będziesz miała młode nioski lub smaczny rosołek z kogutków no i sprawdzisz jej zdolności rodzicielskie u mnie na ponad 20 kur dorosłych tylko jedna kwoczy ,pozdrawiam;]
25-08-2013 11:24:29
Amelia83 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 35
(12-08-2013 20:45:46)tofikarius napisał(a):  Ja tam nie che sie wtrącać w twoja hodowle ale nie polecam dawać pomidorów bo pomidory sa gorsze od chleba

A niby czemu są gorsze od chleba?
29-06-2014 19:08:53
waldek2go Offline
Nowy

Liczba postów: 5
Czy pod żywienie kaczek sprawdzają się również automatyczne systemy karmienia. Zastanawiam się nad rozwinięciem hodowli kaczek reprodukcyjnych i poszukuje informacji na temat różnych rozwiązań w takiej hodowli.
06-07-2014 17:57:06
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości